Son Dakika Haberler

Sarıyer’in Huzuru Niçin Yok Edilmek İsteniyor

Sarıyer’in Huzuru Niçin Yok Edilmek İsteniyor
Okunma : 24 views Yorum Yap

Chp Sarıyer İkçe Başkanı Mehmet Deniz bugün Sarıyer Belediyesi Meclis toplantısında alınan kararlar ile ilgili basın açıklaması yaptı:

Bugün Sarıyer Belediye meclisinde Kocataş, Pınar ve Çayırbası Mahalleleri Islah İmar planları oy çokluğu ile kabul edildi.Şimdi Sıra İstanbul Büyükşehir belediyesinde daha önce Emirgan,Rumelihisar ve Kazimkarabekir mahallesi planları oy birliği ile geçmişti.

Vatandaş çalışmalardan memnun ve İBB meclisinde gündeme alınması oradan da geçmesi için ev’inin tapusu için mücadeleye devam edecek.
Bugün ki meclis toplantısına geçtiğimiz pazartesi günü yaşanan olumsuzluklar nedeni ile vatandaşlar alınmadı Sadece Dernek başkanları, Muhtarlar basın ve parti yöneticilerinin bir kısmı alındı.

Pazartesi günü yapılan meclis oturumunda AKP Grubunun arkasında oturan izleyiciler meclis başkanına sürekli hakaret ederek meclisin çalışmalarını engellemişler, oturuma 2 kez ara verilmek zorunda kılınmıştır. Meclis toplantılarını izlemeye gelenlerin yasal olarak alkışlamak gibi bir tepki verme hakkı dahi yokken meclis üyeliklerine hakaret ve meclisin çalışmalarını engellemek gibi bir yetkisi de yoktur. O gün CHP grubu arkasındaki vatandaşlarımız ortamı görmemek adına şansımın ricası üzerine salonun dışına çıkmışlardır. Bunu yadırgar bir şekilde AKP grup başkan vekili bana sen kimsin kürsüye çıkıyorsun diyor, Ancak benim kim olduğunu çok iyi biliyor da o gün meclisin altını üstüne getiren kürsülere çıkıp konuşan, meclis çalışmalarını engelleyen kendi yandaşlarına bir şey demiyor. Sarıyer de İktidar partisinin İlçe başkanına sen kimsin diyor.

Kendisi ile 1994-2017 döneminde belirli bir saygı ortamında birlikte meclis üyeliği yaptım. Eleştirimiz olur kimselere kin, nefretimiz olmaz. Üslubumuz bozulmaz çünkü bizim için önemli olan önce insandır. İnsanı değerlerden asla vazgeçmeyiz.

Bugün ki meclis toplantısı çıkışında bazı vatandaşlar AKP li meclis üyelerini yuhalamıslar hem pazartesi meclis içinde yaşanan hemde bugün meclis dışında AKP meclis üyelerine yapılan bu olumsuzlukları kabul etmemiz onaylamamız mümkün değildir her iki olayı da kınıyorum.
Konunun özüne içeriğine dönecek olursak, Zaten amaçta zaten bu konunun özünü saptırmak, Vatandaşın Tapu alması için ilk adımın atılması birilerini rahatsız etti ki bu işi kavga ortamları ile engellemeye çalışıyorlar.
Oysa ki Emirgan İmar ıslah planları meclisten oy birliği ile geçtiğinde sarıyer belediye meclisini izlemeye gelen vatandaşlar bir bayram edası içerisinde parti ayırımı gözetmeden birbirlerine sarılıp tebrik etmişlerdi.
Kim bozdu bu güzel havayı, Sarıyer in huzuru niçin yok edilmek isteniyor?

Neden Akp li meclis üyelerini Emirgan, kazimkarabekir, Rumelihisar mahallesine evet diyor da, Kocataş, Çayırbası ve Pınar mahalleleri İmar ıslah planlarına hayır diyor. Bunu anlamak biraz güç.

Bunu anlamak için iki şey söyleyebiliriz.
1- Ülkede yaşanan referandum süreci toplum üzerinde ki baskıları artırmış,bu da baskıcı tek adam rejiminin ayak sesleri olarak yorumlanabilir,Evet çıktığı taktirde 16 Nisan sonrası yaşayacaklarımızın belirtisi olarak görebiliriz. Niçin verelim ki ? Referandum sonrası zaten her şey bizim olacak düşüncesinin dışa vurum şeklidir.
2-Sarıyer AKP yönetimi İBB başkanı Sayın Kadir Topbaş’tan veya Ankara’daki abilerinden Pınar, Kocataş, Çayırbası ile ilgili özel bir talimat almış olabilirler. Kocataş Dünyanın en güzel doğa manzarası olan yerlerinden biri olması Pınar in maslaktaki gökdelenlerin bitişiğinde olması buraların oralarda oturanlara vatandaşlara bırakılmaması konusunda bir karar alınmış olabilir diye düşünüyorum.
Yoksa mantıklı bir açıklaması olan varsa cevaplasın Emirgan, Rumelihisar ve Kazimkarabekir Mahallelerine evet derken neden Pınar kocataş ve Çayırbası Mahalleleri imar ıslah planlarına vatandaşın tapu almasına hayır diyorsun ?

Bu ne perhiz bu ne lahana Turşusu diye sormazlar mı ?

Mehmet DENİZ

CHP Sarıyer İlçe Başkanı