Son Dakika Haberler

SARIYERLİ ÇOCUKLARIN KARNE HEYECANI

SARIYERLİ ÇOCUKLARIN KARNE HEYECANI
Okunma : 32 views Yorum Yap

imageSarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç yaz tatiline girecek olan öğrencilerin heyecanlarını paylaşarak, karnelerini dağıttı. Öğrenciler tarafından sevgi gösterileriyle karşılaşan Genç, çocuklara tatillerini iyi bir şekilde değerlendirmelerini söyleyerek, onlara karne hediyesi olarak kitap, zeka küpü ve çiçek takdim etti.

Miniklerin Birbirinden Renkli Gösterisi Büyük Alkış Aldı

2014-2015 eğitim öğretim yılını tamamlayan Sarıyerli çocukların karne günlerinde de yanlarında olan Başkan Genç, Süleyman Çelebi İlköğretim Okulu, Mehmet İpgin Ortaokulu ve Sarıyer İköğretim Okulu’ndaki öğrencilerin sevincine ortak oldu. Miniklerin öğretmenleriyle birlikte hazırladıkları halk oyunları, modern dans ve şiir gösterilerini büyük bir beğeniyle izleyen Genç, öğrencilerle bol bol fotoğraf çektirdi.

‘’Sarıyerli Çocukların Heyecanını Birlikte Yaşıyoruz’’

Karne töreninde konuşan Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin; ‘’Öğrencilerimiz karne sevincini yaşıyor ve bizlerde Sarıyerli çocukların bu heyecanına ortak oluyoruz. Sarıyer olarak iyi bir eğitim yılı geçirdiğimizi düşünüyorum. Çocuklarımız tatili hak ettiler. Tatilinizi çok iyi bir şekilde değerlendirmenizi diliyorum’’ dedi.

‘’Eğitime Destek Veren Herkese Teşekkür Ederim’’

Sarıyer’de eğitim ve öğretimin daha kaliteli olması için her zaman eğitime destek veren Başkan Genç, öğrencilerin yaz tatilini verimli geçirmesi için kitap okumaları gerektiğini söyleyerek ‘’Eğitim öğretim yılının son günü bugün tüm öğretmenlere, okullardaki görevlilere ve velilere eğitime katkılarından dolayı teşekkür ederim. Çocuklarımızın her zaman yanındayız onların iyi bir eğitim alması için ne gerekirse yapacağız’’ diye konuştu.
image

Çöp Araçları Minik Ellerin Yaptığı Resimlerle Giydirilecek

Ayrıca Sarıyer’deki okullarda yapılan temizlik konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini veren Başkan Genç ; ‘’Öğrencilerin yaptığı tüm resimler aldık ve bu resimler yakında çöp kamyonların giydirilmesinde kullanılacak. Çocuklarımızın temizlik anlamında yaşama ve doğaya bakışı bizlerden çok daha önemli’’ dedi.

Karne törenlerine, Başkan Yardımcısı İsmail Erdem ve Mustafa Tok, birim müdürleri, meclis üyeleri, eğitimciler ve çok sayıda veli katıldı.