Son Dakika Haberler

Sarıyerli Kübra Yılmaz, Aydın Üniversitesi Birincisi Oldu.

Sarıyerli Kübra Yılmaz, Aydın Üniversitesi Birincisi Oldu.
Okunma : 241 views Yorum Yap

5455Sarıyer Vehbi KoçVakfı Lisesi 2 yıl sonra Türkiye genelinde nasıl başarı yakalayacak. “Otelcilik ” okulu olduğundan dolayı verilen eğitim neticesinde bir daha büyük başarı beklenmesi hayal olan SVKV lisesinde son mezunlardan Kübra Yılmaz Aydın Üniversitesinde birinci oldu.

Sarıyer Vehbi Koç Vakfı Lisesi Mezunlarından Kübra Yılmaz 2013-2014 Öğretim yılı İstanbul Aydın Üniversitesi ÜNİVERSİTE birincisi olarak mezun olmuştur.

Aynı zamanda Matematik Bilgisayar Bölümü BÖLÜM birinciliği ve Fen Edebiyat Fakültesi FAKÜLTE birinciliği de alan Sarıyer’li öğrenci başarısını paylaşmak için okulunu ziyaret etti.

545Okulu ziyaretinde öğretmenlerle ve özellikle Fizik Öğretmeni Mustafa YETİŞ ve Müdür vekili Nurhan ÇEBİ ile görüşen YILMAZ: “Ben Vehbi Koç Vakfı Lisesinde temeli attım, o temelle üniversiteyi kazandım ve Üniversitede temeli atılmış binaya katlar ekledim. Emeği geçen Vehbi Koç Vakfı Lisesindeki ve Aydın Üniversitesindeki hocalarıma saygı ve teşekkürlerimi sunuyor, bu başarıyı hep yanımda olan aileme armağan ediyorum” dedi.

Okul müdür vekili Nurhan ÇEBİ de öğrenciyi kutlayarak gurur duyduğunu ifade etti.

Ayrıca gazete olarak ulaştığımız okulun eski müdürü Maksut BALMUK “Kübra’yı tebrik ediyorum, bu gurur Vehbi Koç Vakfı Lisesinin ve Sarıyer’in gururudur. Okulu Sarıyer’lilerden uzaklaştıranlar düşünsün ve utansınlar… Sözüm; bu okul 70 yıldır Sarıyer’e hizmet ediyor okulu Sarıyer’liden almayın, Sarıyer’liler okumaya devam etsinler, yüceltelim, yükseltelim, sahip çıkın dediğimizde bize düşman kesilenlere… Tabii ki anlama yetisini yitirmemiş bürokratlara ve siyasilere… “ dedi.