Son Dakika Haberler

Sarıyerliler mülkiyet hakkına sahip çıkıyor!

Sarıyerliler mülkiyet hakkına sahip çıkıyor!
Okunma : 84 views Yorum Yap

Sarıyer Mahalle ve Dernekler Kooperatifi İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Chp ve Akp gruplarını ziyaret etti.

Pınar, Çayırbaşı ve Kocataş mahallelerinde mülkiyet sorununun çözümüne yönelik olan İmar Islah Planı Belediyemiz Mart ayı Meclis toplantısında AK Parti’nin ret oyuna karşı Cumhuriyet Halk Partisi’nin desteğiyle oy çokluğuyla geçti.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç İstanbul Büyükşehir Belediyesi Chp Grubunda Sarıyer İmar ve İslah planları hakkında bilgi verdi. Bu sırada Sarıyer Mahalle ve Dernekler kooperatifi ve vatandaşlar İBB’nin önünde büyük kitle olarak katıldılar.

İBB binası önünde biriken ve dernek temsilcilerinin grupları ziyareti sırasında ana cadde üzerinde Polis ekipleri ve Toma’nın hazır bulunması dikkat çekti.

Emirgan, Kazım Karabekir ve Rumeli Hisarı için “Evet” oyu veren AK Parti Meclis Üyeleri, Pınar, Çayırbaşı ve Kocataş mahalleleri için ” Ret “oyu verdi. Bunun üzerine bugün, Sarıyerli vatandaşlar İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’ne gitti. Sarıyer Mahalleler Birliği Dernek ve Kooperatif temsilcileri ile Derbent Mahalle Muhtarı Aydemir Görmez mecliste bulunan gruplarla görüştü.