Son Dakika Haberler

"SASİDER"SARIYER'İ İFTARDA BİRLEŞTİRDİ

"SASİDER"SARIYER'İ İFTARDA BİRLEŞTİRDİ
Okunma : 139 views Yorum Yap

Sasider
Başkan Ali Genç, her Ramazan ayında geleneksel hale getirdiği iftar davetini bu yılda gerçekleştirip, Sarıyer’in bürokrat, siyasetçi, sivil toplum örgütü temsilcisi ve özel davetlilerden oluşan konuklarını Korupark’ta ağırladı.
2 bin kişinin katıldığı iftarda başkan Ali Genç, “On bir ayın sultanı Ramazan’ı Şerif’e ulaşmanın, soframızda ekmeğimizi paylaşmanın sevincini, mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
“SARIYER İÇİN ÜZERİMİZE DÜŞENİ SEVE SEVE YAPACAĞIZ”
Tabiatı, doğası, ormanları ve Boğaz’ın incisi sahilleriyle İstanbul’un yükselen değeri Sarıyer’de yaşamanın bir ayrıcalık olduğunu belirten Genç şöyle devam etti:
“Bugün bizleri katılımlarıyla onurlandıran siz değerli misafirlerimize yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım adına şükranlarımı sunuyorum. Ramazan birlik, kardeşlik, yardımlaşma duygularının en çok iç içe girdiği ve yaşandığı, maneviyatın tüm insanlığı buram buram sardığı, yetim ve öksüzün başının okşandığı, muhacirlerin korunup gözetildiği, zekat ve fitrelerimizi ihtiyaç sahiplerine vererek manevi olarak arındığımız, içinde bin aydan daha kıymetli Kadir Gecesi’ni müjdeleyen mübarek bir aydır. Sarıyer Sivaslılar Derneği olarak Sarıyer’de yaşayan yaklaşık 70 bin hemşerimizle, 400 bin Sarıyerli kardeşimiz bu coğrafyada kader birliği yaparak bir bütün oluşturmuştur. Sarıyer Sivaslılar Derneği olarak güzel ilçemizin yaşanabilir bir belde olması için üzerimize düşen her ne varsa yapacağımızın bilinmesini istiyorum. Vatanı için şehit düşen askerlerimize ve emniyet güçlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Şimdiden, idrak edeceğimiz Kadir Gecenizi ve bayramınızı tebrik ediyorum.”
Ali Genç’ten sonra, MHP İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç, CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz, AK Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, eski AK Parti Sivas Milletvekili Selami Uzun, CHP İstanbul Milletvekili Didem Engin, Kaymakam Gürsoy Osman Bilgin ve MHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Celal Adan da iftara katılanları selamlama konuşmasında bulundular.
SASİDER’in iftarında Sarıyer siyasetinin uzun bir zaman sonra bir arada olması,bürokratların ve siyasetçilerin aynı masalarda olmaları Türkiye’nin bugün ihtiyacı olan birlik ve beraberlik mesajının en temel örneğini oluşturdu.