Son Dakika Haberler

Ön Seçimle Belirleyelim. Aysin Günen

Ön Seçimle Belirleyelim. Aysin Günen
Okunma : 54 views Yorum Yap



Aysin Günen

Uzun zamandır siyasetin içinde yer almanın verdiği cesaretle aday,adayı oldum. Bu konuda tecrübeme dayanarak bir çok aday, adaylarının takıldığı ve telavuz etmekte aman söylersem adaylığıma bir zarar gelir korkusunun cevabını ben gönüllü olarak sormak istiyorum.

Bu soruya Genel Merkezden başlayıp, il , ilçe ve belediye başkanları aday, adayları dahil. Biliyorsunuz Sarıyer de bulunan 157 meclis üyesi aday, adayı, demokratik hakkını kullanarak aday oldu. Şimdi herkeste bir panik, 9 Belediye Başkanı aday adayı olunca, işin içinde uzmanlar hariç, onlar rotalarını biliyor.

Yeni siyasetin hinliğini bilmeyen ACE tabiriyle olanları, aldı bir dert, günün çoğunu siyaset yapmaya, aman nerede toplanıp, kendimizi, adayımızı, projesini tanıtan aday varsa peşinde koşmak zorunda olması ne acı.

Bizler bu sınav döneminin derslerini çalışırken, birde yeni oluşacak gurupların değirmeninden geçmek zorunda olmak gerekli mi? Çevreden gelen homurdanmalar bak bu X kişiyi, öbürü X kişiyi takip etmekte, sen benden başka guruba takılma listede kaybedersin sıranı bekle der gibi bir vaziyet içinde olmaktan daha seçim startı vermeden yorgun düşecek.

 Bir dedikodu kar topu’nun çığının altında kalmaktansa, tüm aday, adayları ortaklaşa adayımız, belirlenene kadar, sadece siyaset içinde sınav veren Belediye Başkanı aday adayı, meclis üyeleriyle bir araya topluca gelip her bölgede kurulacak seçim bürolarında, ortaklaşa ilçede toplanarak, kararlar alınıp, o günün gidilecek bölgede mahallelere dağılarak, her mahalleye aynı kişilerle gidilip toplantılar yapılsa, bu kaosu ancak yenebiliriz.

Geçen gün Sarıyer ilçe başkanımız ilk açılışı tanıtımında takdirle başlattığı fakat bunun sonucunda da inanıyorum.  Sarıyer ilçe yine aynı eşit mesafede olacağına inanıyorum. Tüm yerel basın bu konuda onun, bunun bakışıyla değil, amaç aday, adaylarını sağlıklıca projelerini anlatmaları ve  manşetlerine yer vermeli.

Unutmayalım siyaset bir ortak düşüncenin zinciridir. Bu zincirde bir halka koparsa, o zaman birleştiricilikte zorlanırız. Sarıyer Times geçen hafta bireysel başlattığı sadece amacı, partimize zarar vermeden aday, adaylarını, projelerini anlatmasına ve bölge, bölge halkın içinde, seçeceği başkanı ve meclis üyesini özgürce değerlendirmesin de ne zararı olacağının yorumunu size bırakıyorum.

Demokraside aykırılıklarla, yol almaktansa özgürce düşünceyi aktarmanın hakkını bu toplumdan esirgediğimizden beri, bunun zararını bu halk, sandıkta oyuyla vermekte. Şunu unutmayın ben özgürce aday adayı oldum. Düşüncelerime katılacağınıza inanıyorum,

Sarıyer de kim aday olursa olsun, tek bir düşünce hakim. Tüm aday, adaylarını seçim sürecince izleyeceğim. Bu böyle bilinmesi adına kimsenin desteklemek için değil, 9 Adayının projelerine bakarak, sağ duyuyla Sarıyer’i projeleriyle, iletişimiyle, Sarıyer’in geleceğine ışık tutacak, bu sorunların kaynağında çözecek kişiyi seçmek halkın kendi iradesine bırakılmalı.

Fiskos koltuklarında değil, tabanda, halkın içinde, birebir özünde, sözünde verdiği projelerin arkasında duracak, iyi bir kadroyla yol alacak, Sarıyer’i gelecekte bir Turizm kenti yapacak, güzel yarınlara ulaşacak bir adayı belirlemek için bu halkın ellerine bırakalım, özgür, hür iradesiyle ÖN SEÇİMLE BELİRLEYELİM.

Tüm adaylarımız yolunuz açık, başarı rüzgarınız bol, ayrıştırmadan, sevgiyle kucaklayarak, ışığınızla aydınlanmak dileğiyle kolay gelsin.

Aysin Günen