Son Dakika Haberler

ŞEHİT UĞUR TAŞÇI SPOR KOMPLEKSİ AÇILDI

ŞEHİT UĞUR TAŞÇI SPOR KOMPLEKSİ AÇILDI
Okunma : 44 views Yorum Yap


Şehit Üsteğmen Uğur Taşçı parkı açılışı öncesi şehit üçün düzenlenen Mevlüt’e Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Şehit ailesi ve yakınları katıldılar. Sarıyer’in en büyük parkı ve Spor Kompleksi açılışı Ferah Evlerde gerçekleştirildi.
Tesisin açılışında şehidin ailesi, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Galatasaray Futbol Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve futbolcular Selçuk İnan, Semih Kaya, Cenk Gönen; Şehidin Komutanı Albay Ali İlker; STK’lar adına Gaziantepliler Başkanı Ali Uçar; CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz; CHP Şebinkarahisar İlçe Başkanı Oktay Alp’ın yanı sıra; sporcu ve vatandaşlar da hazır bulundu. Şehidin eşi Esra Taşçı, eşinin iyi bir insan, iyi bir sporcu olduğunu belirterek, spor kompleksine tüm şehitler adına teşekkür etti. Şehidin babası Mehmet Taşçı ise tesisin yeni Uğur Taşçılar yetiştirmesini temenni etti.

GENÇ: ATATÜRK’ÜN İZİNDEYİZ!

Sarıyer Belediye Başkanı Genç, toplumun daha akli selim, samimi, vatanını ve birbirini daha çok seven bireyler olmaları gerekliliğini vurgulayarak, “Cumhuriyetimizin devamı ve Gazi Atatürk’ün izinde yürümek için hazır olacağız” dedi. Böylece Başkan Genç, 23 Ocak 2016’da Şırnak Cizre’de şehit düşen Üsteğmen Uğur Taşçı’nın taziye evinde verdiği “Üsteğmen Uğur Taşçı Spor Kompleksi” sözünü 22 Ocak 2017’de gerçekleştirmiş oldu.

ŞEHİT ÜSTEĞMEN UĞUR TAŞÇI SPOR KOMPLEKSİ AÇILDI

Konuşmaların ardından, Türk bayrağı ve Atatürk kaidesinin bulunduğu heykel açılışı, çocukların Atatürk şiiri eşliğinde açıldı. Sarıyer Belediyesi, Ferahevler Mahallesi Adnan Kahveci Caddesi’nde bulunan 10 bin metrekarelik alana inşaa edilen kompleksin içerisinde basketbol ve futbol sahaları, jimnastik aletleri, seyir terası, yürüyüş parkuru, sosyal donatı alanı bulunuyor. Kompleksle 7-14 yaş arasında gençlerin faydalanması için Sarıyer Belediyesi’nin her mahalleye kurduğu Gençlik Eğitim Merkezi şubesi ile 3-6 yaş arası çocukların eğitim aldığı Gündüz Bakımevi’ni de barındıran dev bir tesis topluma kazandırıldı.
İnşa edilen tesise Uğur Taşçı’nın ailesi ile görüşülerek “Şehit Üsteğmen Uğur Taşçı Parkı ve Spor Kompleksi” adı verildi. Ferahevler Mahallesi sakinlerinin uzun yıllar boyunca eksikliğini yaşadığı merkezin tamamlanması ile nice Uğur’ların yetişmesi amaçlanıyor.