Son Dakika Haberler

Selvi Başbakanı İlan Etti

Selvi Başbakanı İlan Etti
Okunma : 104 views Yorum Yap

 
Selvi
Selvi Başbakan’ı’ ilan etti: Yıldırım ‘başba’, Albayrak ekonominin kaptanı
AKP’ye yakınlığıyla bilinen Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ‘ipinin çekilmesi’nin ardından başbakanlık koltuğuna düşünülen isimler arasında ibrenin Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a kaydığını öne sürdü.
AKP kulislerinden edindiği bilgileri aktaran Selvi, 22 Mayıs’ta düzenlenecek kongrede divan başkanlığı için başbakanlık adayı olarak da görünen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın isminin geçtiğini kaydetti.
Ancak başbakanlık koltuğu için Bakan Yıldırım’ın sivrildiğini kaydeden Selvi, “Cumhurbaşkanının kızının nikâhında ve daha sonra partililerle yaptığım görüşmelerde Binali Yıldırım isminin çok ön planda olduğunu söyleyebilirim. Beşiktaş’ın şampiyon olmasına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor ama kesinleşmediği için, ‘Beşiktaş Şampi’ başlıkları atılıyor ya öyle bir durum. Erdoğan’ın iradesine bakarak süreci okuyanlar açısından, ‘Binali Yıldırım Başba’“ diye yazdı.
Şentop, Canikli, Zeybek yeni hükümette
Davutoğlu kabinesinin de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ağırlığıyla oluşturulduğunu, bu nedenle çok büyük değişiklikler olmayacağını öne süren Selvi, kabinenin üçte birinin değişeceğini yazdı.
Erdoğan’ın damadı ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın ekonominin başına getirileceğini iddia eden Selvi, Davutoğlu’nun razı olmadığı için kabinesine almadığı Mustafa Şentop, Nurettin Canikli ve Nihat Zeybek’in de yeni hükümette görev almasının beklendiğini kaydetti.