Son Dakika Haberler

SERDAR ADALI’NIN EVİ İKİ TAPULU ÇIKTI

SERDAR ADALI’NIN EVİ İKİ TAPULU ÇIKTI
Okunma : 207 views Yorum Yap

Serdaradali
Türkiye Jokey Kulübü eski Başkanı ve Beşiktaş eski Asbaşkanı işadamı Serdal Adalı’nın, Sarıyer’de 10 yıldır oturduğu 1.5 milyon lira değerindeki evinin iki tapulu olduğu ortaya çıktı. Evin ilk sahibi Ali Haşhaş, evini satarken müştemilatın ayrı bir tapusu olduğunu söylemeyip, 15 yıl sonra onun da parasını Adalı’dan talep etti. Dolandırıcılık iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunan Adalı, dolandırılmaya çalışıldığını iddia etti. Savcılık soruşturması Ali Haşhaş’ın aradan geçen uzun yıllar boyunca kira talebinde bile bulunmazken, şimdi evin bağımsız bölümü için para istemesinin dolandırıcılık olduğu sonucuna varıldı.
İKİ TAPULU EV
İşadamı Adalı, 2006 yılında Sarıyer’de Celil Laiktez’den bir buçuk milyon değerindeki evi satın aldı. Adalı, satın aldığı evde restorasyon çalışmasının ardından oturmaya başladı. Ancak 10 yıl sonra, evin ilk sahibi Ali Haşhaş, evin aslında iki daireden oluştuğunu, bağımsız bölümü yani bir dairenin tapusunun da kendisinde olduğunu söyledi. Haşhaş, bu dairenin parasını ödemesi durumunda tapuyu devredeceğini de söyledi. Adalı’nın evi satın aldığı Celil Layiktez ise savcılıkta verdiği ifadede, evi 2001 yılında Ali Haşhaş’tan tutarını şimdi hatırlayamadığı bir para karşılığında satın aldığını, satış tarihinde gayrimenkulü çift tapulu olduğu ve tapulardan sadece birisinin devredildiği hakkında kendisine herhangi bir bilgi verilmediğini anlattı. Bu konuda kendisinin de kandırıldığını, şüpheli Ali Haşhaş’ın bilerek ve planlayarak hem kendisini hem de müşteki Serdal Adalı’yı dolandırdığını söyledi.
DOLANDIRICILIK KASTI
İddianamede Haşhaş’ın ev ve bağımsız bölüme ait iki ayrı tapu olmasına rağmen, 15 yıl hiçbir kira talebinde bulunmamasından da anlaşılacağı üzere, dolandırıcılık kastıyla hareket ettiği belirtildi. Savcılık, Haşhaş’ın hileli davranışlarla kişiyi aldatmak, kişiyi zarara uğratarak yarar sağlamak suçundan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle cezalandırılmasını istedi.
Karar Gazetesi