Son Dakika Haberler

Sevgi ve Barış Elçisi Şükrü Genç, Aya Nikola Kilisesinde

Sevgi ve Barış Elçisi Şükrü Genç, Aya Nikola Kilisesinde
Okunma : 108 views Yorum Yap
ayazma_dua
Aya Paraskevi Ayazma Günü,Rum Ortodoks Patriği I. Bartholomeos, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç,Patrik I.Barthholomeos,Yeniköy Aya Nikola Kilisesi’nde

 

Gerçek barışı yaşamak istiyorsak, Şükrü Genç  gibi hem gerçek hem sevgiyi aynı anda bölünmez bir şekilde yaşamaya hazır olmamız lazım.  Eğer sevgiyi unutup sadece başkalarını  güçle ikna edip, onların yaşam alanlarını, özgürlüğünü kısıtlamaya çalışırsak,  şiddete ve savaşa yol açar. Sevgi’nin adına bizim en önemli ve değerli inançlarımızı kendimize saklayıp, başkalarını rahatsız etmemek için Tanrı’nın bize gösterdiği sevgiyi anlatmazsak, birbirimizden uzak kalıp gerçek ilişkiyi, gerçek kardeşliği ve barışı’ı hiçbir zaman yaşamayız.

 

HER ZAMAN BARIŞ VE İNSANLIK KAZANMIŞTIR

 

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Yeniköy Aya Nikola Kilisesi’nde okunan duaya katıldı.

Aya Paraskevi Ayazma Günü dolayısıyla geleneksel olarak her yıl düzenlenen dua töreni Rum Ortodoks Patriği I. Bartholomeos okuduğu dua ile başladı. Duanın okunmasının ardından konuşma yapan Patrik I.Barthholomeos tüm dünyada barış ve huzurun olmasını dileyerek Müslüman aleminin Ramazan Bayramı’nı kutladı. Ardından Başkan Genç’e Kiliselere yaptığı hizmetlerden dolayı ve duaya katıldığı için teşekkür etti. Ayazma ziyaretçileri okunan duanın ardından dilek dileyip mum yaktılar.

“Ayininizin kabul olmasını diliyorum”

Başkan Genç yaptığı konuşmada şunları söyledi;

“Barışın, huzurun ve kardeşliğin hangi inançta olursa olsun çok kısa sürede temin edilmesi ve Ramazan ayının tüm insanlığa bereket getirmesini diliyorum. Savaşın hiçbir zaman kazanımı olmamıştır. Her zaman barış ve insanlık kazanmıştır. Bayramın herkese barış ve huzuru getirmesini diliyorum. Ayazmadaki ayininde kabul olmasını diliyorum.

Başkan Genç, konuşmasının ardından dilek dileyerek mum yaktı ve ziyaretçilerle sohbet etti.

baremelos_sukrugencayazmadua