Son Dakika Haberler

Şinasi Öktem, Dünün Doğruları Bugünün Yanlışlarıdır

Şinasi Öktem, Dünün Doğruları Bugünün Yanlışlarıdır
Okunma : 34 views Yorum Yap

Sinasi CNNturk

Sabahattin Ali, Nazım Hikmet Parti Tarihimizin Gerçekleridir, Gerçekleri Tarih Yazmıştır

CHP eski millet vekili Şinasi Öktem 2015 seçimlerine 2. Bölgeden aday adayı olarak ön seçimlere girerken CNN Türk’te Baştan Sona programına Ak Parti’nin eski İstanbul İl Başkanı ve milletvekili aday adayı Aziz Babuşçu ile Konuk oldu.

GERÇEKLERİ SAKLAYAMAYIZ

Tek parti döneminde Sabahattin Ali ve Nazım Hikmet konusuna değinerek CHP kendi tarihi gerçekliğinin farkına varmalıdır diyerek yapmış olduğu açıklamada “Bugün tek parti döneminin faşist anlayışıyla katledilen Sabahattin Ali’nin 108. doğum günü” dedi.

O dönem antikomünist mücadele vardı. Bir sürü haksızlıklar vardı. Dünün doğrularıyla bugünün doğruları bir olamaz. Dün o işler doğru olabilirdi. Bugün yanlıştır.

CHP devrimci bir partidir, bizler geçmişte o günün koşullarında yapmış olduğumuz hatalardan dersler çıkarmalıyız.

Nazım Hikmet’in Türkiyeden kaçıp gitmesinin sorumlusu elbetteki bizim partimizdir dedi.

CHP’de en uzun süre il başkanlığı yapan eski Belediye Başkanı ve Millet Vekili Şinasi Öktem CNN’de yapmış olduğu açıklamalar ile Gündemi Sarstı,

CHP tarihinin en derin bilgilerini paylaşan ve sürekli olarak siyasi arenada konuşulmayan konuların ve suçlamaların ötesine geçerek gerçekleri birileri söylemek zorundadır,

Bugün CHP olarak Nazım Hikmet’in mezarı Türkiyeye getirilmeli ve bir çınar ağacının yanına gömülmelidir, partimizin borcudur açıklaması yaparak CHP devrimci partidir ve sol değerlere sahip çıkmak zorundadır açıklaması yaptı.