Son Dakika Haberler

Şinasi Öktem,Bu Ülkeyi Soyanlardan Hesap Soracağız

Şinasi Öktem,Bu Ülkeyi Soyanlardan Hesap Soracağız
Okunma : 91 views Yorum Yap

Sinasioktem-2

CHP 2. Bölge Millet Vekili aday adaylarından Şinasi Öktem yapmış olduğu açıklamada, “Chp nin varlığının temel nedenlerinden biri cumhuriyeti bu ülkeyi soyup soğana çevirenlerden hesap sormak olmalıdır.”dedi.


TÜRKİYE KOPMA NOKTASINA GELMESİN DİYE MÜCADELE VERMELİYİZ

Türkiye kopma çıtasına geldi dersek doğru olmaz bunu dememeliyiz çünkü felaket habercisi değiliz biz biz siyasi mücadelemizi yükselterek siyasi iktidarı ele geçirip bu gidişe dur demeliyiz. Yeter artık şikayet etmeyelim mücadele verelim kavda verelim kavgayı kazanalım sonra da düzeltelim

CHP İKTİDAR OLDUĞUNDA KAPATILAN 17-25 ARALIK DOSYASINI TEKRAR AÇACAK

İktidar olduğumuzda 17- 25 Aralık dosyasını yeniden açacağız, Chp nin varlığının temel nedenlerinden biri cumhuriyeti bu ülkeyi soyup soğana çevirenlerden hesap sormak olmalıdır.

SİYASETİN KAYNAKLARI VE TEKNOLOJİSİ DEĞİŞTİ

Siyaset değişti, siyasetin iletişim kaynakları değişti, teknolojisi değişti bu değişime ulaşmakta bizim zorluklar yaşadığımız açık, bu doğruları halkımıza tam anlamıyla anlatabilmeliyiz, Hepimiz kullandığımız yetki kadar olduğumuz noktanın hesabını vermekle yükümlüyüz. İktidar olamıyorsanız mazereti halka atamazsınız.

Düşündüklerimiz doğru, ilkelerimiz doğru, ideolojimiz doğru olduğu için bu partideyiz, iktidar olamıyorsak sorun elbette ki bizde biz kendi öz eleştirimizi tam anlamıyla yapamıyoruz.Öz eleştiri kurumunu oturtmalıyız, örgüt toplantılarında birbirimizi yemeyi bıraksak da biraz siyasi özeleştiri yapmalıyız, sol partinin kendi içindeki en önemli mekanizma olan eleştiri ve öz eleştiri mekanizmasını neredeyse unuttuk, ağzınızı her açtığınızda suçlanıyorsunuz.

Bir sıkıntımız var, halkın partisinin halkın gücüyle iktidar olmasına izin vermeyen – sade Türkiye’de değil Dünyanın bir çok yerinde- bir büyük güçle mücadele ediyoruz, Bu güç, sadece Türkiyedeki değil dünyadaki bütün bizim durumuzda olan siyasi hareketleri zorluyor. Neticede 500 tane şirketin yönettiği bir dünyada yaşıyoruz. Hangi büyük başkente giderseniz gidin kafanızı kaldırın gördüğünüz reklam panolarını yazın alta 500 tane firma bu her yerde aynıdır.