Son Dakika Haberler

SIRA GELDİ CHP’YE “Kılıçdaroğlu kurultayı toplayabilir”

SIRA GELDİ CHP’YE “Kılıçdaroğlu kurultayı toplayabilir”
Okunma : 89 views Yorum Yap

Yut-kemal
Üslubunu sertleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya kampında milletvekilleri ve PM üyelerinden gelen yoğun eleştirilere de sert karşılık verdi. Kılıçdaroğlu’nun hodri meydan diyerek, kurultayı toplayabileceği ve genel başkanlık yarışına giren isimlerle hesaplaşabileceği belirtiliyor.
EVET OYU KULLANANLARA TEPKİ GÖSTERDİ
CHP’nin Antalya’da düzenlediği çalışma kampı “gergin” geçti. Milletvekilleri ve parti meclisi üyeleri, dokunulmazlıkların kaldırılmasına “evet” oyu kullanılmasına sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu’nun tepkisi ise daha sert oldu. ‘’Rejim değişikliği kansız olmaz”’ çıkışından sonra üslubunu daha da sertleştiren Kılıçdaroğlu, parti içi disiplin konusunda da sertleşeceğinin işaretlerini verdi.
HODRİ MEYDAN
Genel başkanlık tartışmalarına karşı şimdiye kadar “toplayın imzayı gelin” diyen Kılıçdaroğlu’nun Antalya’da karşılaştığı tutum üzerine “sinirlendiği” belirtiliyor. Muhalefet şimdilik imza toplama eğilimi göstermese de Kılıçdaroğlu’nun “hodri meydan” diyerek genel başkanlık yarışına girebileceği belirtiliyor.
HERKES SÖYLEDİĞİNE DİKKAT ETMELİ
CHP’de sonbahar aylarında yapılması planlanan tüzük kurultayı, siyasi iklim nedeniyle askıya alınmıştı. Ancak parti içi iklim rüzgarın yönünü değiştirdi. Kılıçdaroğlu’nun Antalya kampına damgasını vuran uyarısı, “Çok sesli bir yapının oy alması mümkün değil. Herkes söylediklerine dikkat etmeli. Parti disiplinine uymayan gider” oldu. Kılıçdaroğlu’nun, disiplini sağlamak için kurultayı toplama kararı alabileceği ve rakipleri ile hesaplaşmaya gidebileceği belirtiliyor.