Son Dakika Haberler

SİYASET BİLİMCİSİ OLARAK SÖYLÜYORUM. BUGÜN BURADA YAŞANAN BİR İLKTİR

SİYASET BİLİMCİSİ OLARAK SÖYLÜYORUM. BUGÜN BURADA YAŞANAN BİR İLKTİR
Okunma : Yorum Yap

CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz Siyasi tarihte bir ilki başararak tarihe geçti.

16 Nisan referandum seçimlerinden Hayır için birlikte çalışan ve siyasi parti ayırmadan, gönüllüler ve dernekler olarak destek veren aynı çadırlarda, ev ev dolaşarak ülkesinin geleceği için halkı bilinçlendirmek adına bir araya mücadele veren Türkiye Cumhuriyetinin Vatanseverleri CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz’in daveti üzerine Sarıyer Rizeliler Vakfı ( Riva ) Tesislerinde bir araya geldiler.

“Siyaset Bilimcisi CHP istanbul Millet Vekili Sencer Ayata Türkiye siyasi tarihinde bugün bir ilk yaşanıyor.”

SİYASET BİLİMCİSİ OLARAL SÖYLÜYORUM. BUGÜN BURADA YAŞANAN BİR İLK TİR.

CHP İstanbul Millet vekili Sencer Ayata yapmış olduğu konuşmada. “Dışarda boğaz manzarası müthiş. Bu akşam burada ki manzara daha güzel dedi. Bugün kazandık diyenler acaba bu akşam gibi sevinebiliyorlar mı? Bir siyaset bilimcisi olarak söylüyorum. Tüm siyasi tarihimizi düşünüyorum, %50 oy alan partilerimizi olmuştur, adaylarımız olmuştur ama farklı farklı görüşlerden, Hiç bir güdüm ve kumanda altında olmadan, kendi iradeleri ile kendi bağımsız görüşlerinden ayrım yapmadan bir araya geldiler bunu bugün kutluyoruz. Bu bir ilktir siyasi tarihimizde bir ilktir. Burda değerli olan siyasi partiler ve sivil tolum kuruluşları ve tek tek bireylerdir, gönüllülerdir. Bu insanlar para ile çıkmadı. Gönülden çalışmala çıktılar. Bu birlik ve beraberlik mutlaka yarınlara taşınacaktır.”

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ise, “Referandum öncesi ve sonrasında benim en korktuğum şey giderek toplumda var olan ayrışma ve insanların biririne karşı birleştirme çabalarının insanların üzerindenki etkisinden korkardım. Ayın 16 önemsendi. Tam tersini düşünseydik, yüzde 51 hayır olsaydı çok bir şey değişmeyecekti, 17 Nisan sabahı çok önemli, Halkımız Türk halkı doğusu ve batısı le bir şeyi gösterdi bu ilke bu topraklar emperyalizmden , işgalcilerden kolay kurtulmadı, o gün gösterilen yoktan var olma bugün tekrar kendini gösterdi. Bi anacığım şunu söyledi “ dağdan kar erimeye başladı” dedi. Eriyen karın suyunun zararı büyüktür, çünkü yoğun akar, nerden neyin geleceği erime ile beraber oluşacak çığında farkına varamazsınız. bilemesiniz, o zaman bu birlikteliği, dağdan kar erimesine sebep olan birlikteliğin devamı bundan çok daha büyük olacaktır. Bi o zararı hiç zarar olmayacak şekilde çözmek zorundayız. Bunun için birlik beraberliğimizin vaz geçilmez olduğunu çok iyi bileceğiz. Dünyanın hiç bir demokrasisinde ülkeler insanları kutuplaşmaya getirmez, burada başta çok büyük yanlışlık vardı. Demokrasi yani anayasa mutlaka uzlaşma ile oluşturulur. Anadolu toprakları namusludur. Öyle bir birliktelik oluşturulmalıdır ki, Bu namuslu toprakları yönetecek bilinçte ve sorumlulukta yöneticiler ve halkın oluşturulması birlikteliğin oluşturulması, bu namusa sahip çıkma anlamında birlik ve beraberliği devam ettirilmesi, esas kendilerinin olan iktidar haklarını geri alması ve sonuca getirilmesidir.”

MEHMET DENİZ SİYASİ TARİHTE BİR İLKİ BAŞARDI

Burada bulunan tüm Hayır’a destek veren sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler, itiraz hareketi, halk evleri, dernekler ve gönüllüler var. Bu birlikteliği her zaman devam ettirmeliyiz dedi.

“Türkiyemizin gerçekten çok büyük problemleri var, Ülkemiz dış dünyandan dışlanmış durumda, ekonomik ve siyasi konularda, İnsan hakları ve siyasete konusunda riskli ülkeler arasındayız. 1 Mayıs işçi bayramını kutladık ve ve %12 lere gelen bir işsizlik ile karşı karşıyayız. İş kazaları ile Avrupa da birinci Dünya da üçüncü ülkeyiz. Geri kalamızın nedenleri olarak yıllara dayanan osmanlıdan gelen bir geçmişimize rağmen bu zenginlik getirmiyor, Ülkede hakka ve hukuka sayı duyulmalı, son dönemlerde bu hukuksuzluk kanunlara riyayet etmemek malesef had sayfaya ulaşmış durumda. En son referandum da yaşadık dürüstlük kavramı yok olmuş durumda, dedi.

16 Nisan’da yapılan Anayasa Referandumu’nda kampanya boyunca “Hayır” için çalışma yapan tüm kesimler CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği yemek davetinde bir araya geldi. Davette farklı siyasi kesimlerden ve kuruluşlardan yüzlerce kişi bir araya geldi.

Büyükdere’deki Rize Vakfı’nda gerçekleştirilen yemeğe CHP Genel Başkan Yardımcısı Sencer Ayata, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz, CHP Sarıyer Meclis Üyeleri, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı İsmail Polat, CHP Eski İlçe Başkanları Hikmet Öziş, Sami Canel, Şevki Bakırcı, İzzet Bayraktar, Erol Abik, Serdar Sarıoğlu, Saadet Partisi İlçe Başkanı Serdar Kılıç, Vatan Partisi İlçe Başkanı Levent Şahin, HDP Sarıyer Eş Başkanı Köksal Doğan, ÖDP Sarıyer İlçe Başkanı Bekir Ünsal,  STK Temsilcisi İdris Güven, Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak, Demokratik İtiraz Hareketi Temsilcisi Serdar Sarı, ÖKAP Projesi Lideri İpek Aral, ADD Başkanı Fahrettin Serdaroğlu, muhtarlar, STK temsilcileri ve yüzlerce kişi katıldı.

SARIYER BELEDİYE BAŞKANI ŞÜKRÜ GENÇ, CHP MİLLET VEKİLİ SENCER AYATA,ADD BAŞKANI  FAHRETTİN SERDAROĞLU

MEHMET DENİZ,SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ, DERNEK VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI KONUŞMALARI

ROPÖRTAJLAR

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)