Son Dakika Haberler

Soma’da kötü haberler geliyor

Soma’da kötü haberler geliyor
Okunma : 111 views Yorum Yap

Facia_12Son yılların en büyük maden facialarından biri yaşanıyor, Hükümet resmi açıklama yapamıyor. madende kaç kişi olduğu tam olarak açıklanmıyor. son dakika olarak 300-400 mahsur kalan madenci olduğu haberleri geliyor.

Manisa’nın Soma İlçesi’ndeki Soma Holding’e ait olan kömür madeninde trafo patlaması nedeniyle yangın çıktı. Soma Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı en az 200-300 işçinin madende mahsur kaldığını açıkladı.

HASTAHANE YETERSİZ

Soma da hastahanelerin madenci kazalarına karşı yeterli düzeni olmadığı bilgisi geldi.

ÖLÜ SAYISI BELİRSİZ

Soma itfaiyesi yetkilileri, trafo patlaması meydana gelen madenden 5 işçi kurtarıldığını, 3 işçinin ise hayatını kaybettiğini bildirdi. Soma’da maden ocağındaki yangın sonrası madenin içinde mahsur kalan işçilerden bazıları sağ olarak çıkarılmaya başlandı. Ölü sayısı üzerinde belirsiz devam ediyor.

En son olarak Manisa’nın MHP’li Belediye Başkanı Cengin Ergün, şu ana kadar madenden 5’i ölü, 30 kişi çıkarıldığını açıkladı.

İŞTE MANİSA’DA DAKİKA DAKİKA YAŞANANLAR

Manisa’nın Soma İlçesi’ndeki özel bir şirkete ait kömür ocağından, bugün saat 15.30’da trafo patlaması nedeniyle yangın çıktı.

Galeride elektriklerin kesilmesi nedeniyle asansörler çalışmadığı için yukarı çıkamayan 200-300 kadar işçi mahsur kaldı.

Soma Kaymakamı Mehmet Bahattin Aşçı, NTV’ye yaptığı açıklamada 20 işçinin kurtarıldığını, 1 işçinin öldüğünü ve 200- 300 işçinin ise madende mahsur kaldığını açıkladı.

Madencilerin yerin 2 bin metre altında olduğu son gelen bilgiler arasında.

Kurtarma ekipleri bölgeye sevk edildi, çıkan yangına itfaiye ekipleri müdahale ediyor.