Son Dakika Haberler

SOSYAL DEMOKRAT BELEDİYECİLİĞİN ÖRNEK BİNASI

SOSYAL DEMOKRAT BELEDİYECİLİĞİN ÖRNEK BİNASI
Okunma : 101 views Yorum Yap

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl Sarıyer Belediye Başkanlık Hizmet binasını açılış öncesi ziyaret ederek İBB Meclis Üyesi Ali Rıza Yılmaz’dan bilgi aldı.

İBB Meclis Üyesi Ali Rıza Yılmaz’ın davetlisi olarak açılıştan bir gün önce başlanlık Hizmet Binasına gelen ve çalışmalar hakkında bilgi alan Chp Gene başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek ie birlikte hizmet binasının özellikleri hakkında bilgi aldı.

33 yıldır İlçe genelinde yaklaşık 20 farklı noktada hizmet veren Sarıyer Belediyesi birimlerini tek çatı altında toplayan dev bina, akıllı, engelsiz ve yeşil şekilde inşaa edilerek Sarıyer halkına kazandırıldı.

Sarıyer Belediyesi’nin 18 bin metrekarelik alana yaptığı Pınar Mahallesi’ndeki ‘Yeşil Bina” Belediye Başkanı Şükrü Genç’in, inşaat mühendisi şapkasıyla tasarımına katkıda bulunduğu 400 milyon dolarlık dev bir yatırım.

Sarıyer’in tam 33 yıldır özlemini çektiği Ana Hizmet Binası, Kültür Merkezi, yenilenebilir enerji sistemleri ve DEMOPARK ‘ı da kapsarken, BREEAM sertifikalı – Yeşil ve Engelsiz Erişim özellikleriyle önem arzediyor.

Temelini Kılıçdaroğlu Atmıştı

Belediye Başkanı Şükrü Genç’in, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte temelini attığı ve hem yeşil, hem de akıllı bina olma özelliği taşıyan Sarıyer Belediyesi’nin Pınar Mahallesi’ndeki yeni hizmet binası üç bloktan oluşuyor. 26 müdürlüğü tek bir binada toplayacak.

Sarıyer Belediyesi Başkanlık Binası, Kültür Merkezi ve Yenilenebilir Enerji Sistemleri ve İstanbul Boğazı ilişkili her şeyi kapsayan sunumların yapılacağı DEMOPARK ‘ı da içerecek olan Boğaz Müzesi, BREEAM sertifikalı – Yeşil ve Engelsiz Erişim özelliklerine sahip olacak. ‘Yeşil Bina’ benzerlerine göre yüzde 30 daha fazla enerji tasarrufu sağlayacak. Binanın arsa alanın 18 bin m2’lik bir alana sahip olduğu, toplam kullanım alanın ise 100 bin m2 olduğu biliniyor.

Sarıyer Belediye başanı Şükrü Genç, Gökan Zeybek ve İBB Meclis Üyesi Ali Rıza Yılmaz ile birlikte başkanlık hizmet binasını gezen CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl “Belediye binaları içinde bugüne kadar görmüş olduğumuz ender binalardan biri olduğunu, bizim için gururu kaynağı ve örnek bina olacağını belirtti. CHP kadrolarının ve CHP yerel yönetimler sisteminin ana konusu olarak tesisleşme, sosyal yaşam ve sosyal haklar olarak halka en iyi hizmeti getirebilme arzusunun ne denli önemli olduğunu Sarıyer belediyesinin bunu gerçekleştirdiğini ve hedefine en kısa sürede ulaştığını belirtti. Tekin Bingöl İBB’yi aldığımızda neler yapabileceğimize halkımız inanması lazım. Metrekare fiatı ile emsallerinin hayal edilemeyecek kadar tasarrufla gerçekleşen bu eserin tamamen öz kaynaklarla olduğunu belirterek sosyal belediyeciliğin farkını anlatırken Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in örnek Belediye Başkanı olduğunu belirtti.”