Son Dakika Haberler

SÖZDE ATILIM HAYAL VE ALDATMA POLİTİKASIDIR

SÖZDE ATILIM HAYAL VE ALDATMA POLİTİKASIDIR
Okunma : 30 views Yorum Yap

CHP İstanbul Millet Vekili Didem Engin “sözde atılım” dönemi İçi boşaltılmış kavramlarla inandırıcılığı kalmamış yeni bir hayal ve aldatma politikasıdır.


TBMM Genel Kurulu’nda bir konuşma yapan CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN, AKP kongresinde açıklanan yeni “sözde atılım” döneminin sloganlarını “İçi boşaltılmış kavramlarla, inandırıcılığı ve gerçekçiliği kalmamış söylemlerle, yine bir hayal ve aldatma politikası” sözleriyle değerlendirdi.

HADİ CANIM SEN DE!

AKP kongresinde açıklanan yeni “sözde atılım” döneminin sloganlarının “demokrasi”, “değişim” ve “reform” olduğunu söyleyen Didem ENGİN, “İnönü’nün meşhur söylemiyle “Hadi canım sen de!” İçi boşaltılmış kavramlarla, inandırıcılığı ve gerçekçiliği kalmamış söylemlerle, yine bir hayal ve aldatma politikası” dedi.

AKP TÜRKİYE’SİNDE DEMOKRASİ YOK, TEK ADAM VAR VE ONA BİAT VAR!
TÜM BU YAPTIKLARINIZA DA MİLLETİMİZİN İTİRAZI VAR!

“Artık bütün dünya biliyor ki Adalet ve Kalkınma Partisi Türkiye’sinde adalet yok, baskı var; kalkınma da yok, talimatla sözde istihdam, talimatla sözde yatırım var; liyakat yok, yandaşlık var; yargı bağımsızlığı yok, partili hâkimler ve partili savcılar var; hukuk devleti yok, parti devleti hedefi var; özgürlükler yok, gözaltılar, tutuklamalar var; demokrasi yok, tek adam var ve ona biat var” diye konuşan Didem ENGİN, “Tüm bu yaptıklarınıza da milletimizin itirazı var!” dedi.

Didem ENGİN sözlerini “Bu itiraz haykırışı her geçen gün büyüyerek, güzel ülkemizin oldu bittiyle AKP devletine dönüştürülmesine ilk sandıkta DUR diyecektir” diyerek tamamladı.