Son Dakika Haberler

Şükrü Genç, BİZ YAŞAM İÇİN VARIZ, HERHANGİ BİR KURUM İÇİN YOKUZ

Şükrü Genç, BİZ YAŞAM İÇİN VARIZ, HERHANGİ BİR KURUM İÇİN YOKUZ
Okunma : 105 views Yorum Yap

Sukrugenc89
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç Sarıyer Belediye Meclisinde bugün gündem dışı konulara cevap verdi.
İKİ YILDIR İFTAR SOFLARINDA BİRLİK, BERABERLİK VE BARIŞ MESAJLARI VERDİK
Sarıyer Belediyesini Türkiye kamuoyunda herkes biliyor, bir ay boyunca mahallelerde vermiş olduğumuz iftarları savurları gönülden yapıyoruz,bizler gönül insanlarıyız,herkese uzattığımız elimiz bu bazda, kadınlar, çocuklar biz gönül işi yapıyoruz, biz insanları alevi,sunni diye ayırmıyoruz, insanları gruplara bölmüyoruz aksine iki yıldır tüm iftar sofralarında birlik beraberlik ve barış dışında hiç bir söylemim olmadı, yaptığımız binadan, yollardan duvarlardan söz etmedim. Mahallelerde insanların gelip SAGEM  istiyoruz dileklerini mutlulukla aldım. Bizlerde sokaklarda yaşıyoruz, yaşamı kolaylaştırmaya çalışıyoruz.
BELEDİYELER ARASINDA AYRIM YAPMAYIN
Yapılmakta olan Sarıyer Devlet Hastanesi’nin karşısında bulunan Büyükdere fidanlığı’nın şantiye olarak kullanılması dolayısı ile gündem dışı söz alan ve mahallelinin isteklerini sunan CHP Meclis Üyesi Ekrem Tekçe’yi örnek gösteren Başkan Şükrü Genç konuşmasında bilgilendirmeye devam ederek, “Büyükdere fidanlığının, “Özel İdare” kapandıktan sonra Valiliğin vermesi gereken yer Sarıyer Belediyesiydi, diğer belediyelerde olduğu gibi, Beykoz Belediyesi’ne verildiği gibi  Sarıyer Belediyesine verilmeliydi. Hastane açılacak çevresinde yaşam alanları olması gerekir, bu projenin ne olduğunu bilmiyoruz. Planlamadan yapılan “keyfi faaliyetler” yanlış anlaşıldığında düzeltilmeye çalışılıyor. Sarıyer Belediyesi ile diğer belediyeler arasındaki en büyük fark bu.”
BU METROPOL KEYFİYETLERLE YÜRÜTÜLMEZ
“Biz planlıyoruz, “Kalkınma Eylem Planı’mız var”. İstanbul Büyükşehir’in kalkınma eylem planı yok, bir tane kalkınma eylem planı gösteremezsiniz, çünkü birilerinin keyfiyetleri, birilerinin talimatları ile yapılıyor, bu kent bu metropol keyfiyetlerle yürütülmez.”
SEN İNSAN MI TAŞIYACAKSIN, ARAÇ MI TAŞIYACAKSIN
Bir kentte trafik sorunu plansız çözülemez, “sen insan mı taşıyacaksın, araç mı taşıyacaksın“, insan taşıyacaksanız bu kadar yer altı tüneli değil, rayların olduğu yer altı tüneli yapılmasıdır. Metro yer üstüne çıkmadığından trafik sorunu olmuyor, tünellere girişin birde çıkışı var, o çıkıştaki yoğunluğu çözmektir asıl olan. Planlarsanız, projeyi doğru okursanız, hesabı doğru yapmak zorundasız.
KISIRKAYA’DA 2014 ‘DE ALINMIŞ KARARIN PROVASI YAPILDI
İBB’nin yapmış olduğu Kısırkaya Hayvan Barınağı’nın yarısı bir başka ilçeye taşınacak kararı alması üzerine Başkan Şükrü Genç, “Defalarca, binlerce kez söyledik, bizlere karşı  hayvan severleri  koruması altında kimlerin olduğunu tespit ettik. Mütevazi başka belediyelerde olmayan sokakta yaralı hayvanları, hasta hayvanları, çarpılmış hayvanları ayağa kaldırmaya çalışıyoruz, muhafaza edilmesini sağlıyoruz, bu amaçla İBB’ de gündeme geldiğinde 29 ilçenin rehabilitasyon merkezi olamayacağı açıktı, “Kısırkaya’da 2014 de alınmış bir kararın provaları yapıldı,” bu kararı bilmemeniz mümkün değil, kendi aranızda tartışın, “2014 de alınan kararla bölge orman alanından çıkarıldı”, TOKİ kanalı ile kullanılacağı açıklandı, bu kararla bu kadar büyüklükte milyonlarca dolar harcanması planlanıyor sonrasında gelinen nokta belli.”
ÜLKEMİZ ÇOK BEDELLER ÖDEYECEK
Şükrü Genç, Akp grubuna hitaben “gelin Sarıyer’i birlikte yönetelim, biz buna hazırızdedi.
Birlikte yönetmeye hazırız ama mahallelere çıkarak insanları kandırmayın, mahallelerde bir takım insanları çıkararak belediye ve Chp için hurafeler yaymayın, gerçekten bu davranış yüzünden insanlara yazık oluyor, geleceğimize, çocuklarımıza yazık oluyor, yarınlarımıza yazık oluyor, bu felaketleri toparlamak için çok çaba  harcamak zorunda kalacağız, ülkemiz çok bedeller ödeyecek, bu ülke bedel ödedi, Cumhuriyet kurulurken, bir kurtuluş savaşı bu bedeli ödedi.
İNSANLARI KUTUPLAŞTIRMANIZ ANADOLUYU FELAKETE GÖTÜRÜYOR
Bu kurtuluş savaşı bedelini kimlerin ödediğini öğrenmek için Anadolu’ya gidin, o insanlarla yaşayarak görün, o insanlar birbirleri ile hiç düşman olmadılar, birilerinin insanları kutuplaştırmaya başlamaları Anadolu’ya felakete gidişi gösteriyor, tvlerden birlik olalım demek değildir barış, onları yaşamda beraber yaşatmaktır, hiçbir ayrım yapmaksızın, Şükrü Genç olarak bir tane insan ayırmadım, Personelde, sokakta, yaşamda insan ayrımı yapmadım.
AYRILIK NOKTASI TAM BURDA
75 Bin kişiye iftar verdik, insanlara ayrım yapmadan dokunduk, anlamazsınız dediğimizde olaya bakış farkımız var.
Biz yaşam için varız, biz herhangi bir kurum için yokuz, biz her hangi birine herhangi bir menfaat sağlamak için yokuz. Bizim birlerine aktardığımız paralarımız da yok, işte tam ayrılık noktası burada.