Son Dakika Haberler

Şükrü Genç Farkı.Emekli Olmadan Kıdem Tazminatı Alan İlk İşçiler oldular.

Şükrü Genç Farkı.Emekli Olmadan Kıdem Tazminatı Alan İlk İşçiler oldular.
Okunma : 113 views Yorum Yap

sariyertaseronŞükrü Genç farkı.

Haftalar önce Sarıyer Belediyesi Taşeron temizlik işçilerinin maaşlarını alamadığı, kıdem tazminatları alamadıkları, anlaşması biten şirket dolayısı ile durumlarının meçhul olduğunu, gelecek günlerden ümitleri olmadığı, çeşitli basın organlarında yazılan Sarıyer Belediyesi Taşeron işçileri bugün Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür ettiler.

Sarıyer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan temizlik işçileri, Başkan Genç’e teşekkür yemeği verdi.

Söz verdiği üzere 2005 yılının başından 2010 yılı sonuna kadar olan kıdem tazminatlarının hesaplandığını ve 349 işçinin Haziran ayı sonuna kadar belirlenen ödeme tarihlerinde alacaklarının tamamının ödeneceğinin müjdesini veren Başkan Genç, Ferahevler’de bulunan Temizlik İşleri Şantiyesi’nde buluştuğu işçilerle birlikte yemek yedi. Şantiye girişinde işçilerin yoğun sevgi gösterileriyle karşılanan Genç, di. 9 işçinin de emekli olduğu için bugün itibariyle tazminatlarının tamamını yatırdıklarını söyleyen Genç, emek ve alın terinin kendisi için kutsal olduğunu dile getirdi.

Belediyecilik tarihinde bir ilk!

Çalışırken bir yandan da kıdem tazminatlarını alacak olan işçiler, %20’si 10 Mart’ta, %20’si 20 Nisan’da, %30’u 20 Mayıs’da ve %30’u da 20 Haziran’da olmak üzere tazminatlarının tamamını almış olacaklar. Emekli olmaksızın, çalışırken kıdem tazminatı alacak olan Sarıyer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışanları belediyecilik tarihinde bir ilkle karşılaşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadı. 

Başkan Genç: Ben yaşamım boyunca emek ve alın teri için mücadele ettim.

Konuşması sık sık alkış ve tezahüratlarla bölünen Başkan Genç, sözlerine; “Yaşamım boyunca emek ve alın teri için mücadele ettim. Benim belediye başkanı olmam, işçi haklarına ve emekçi alın terine duyarsız kalmamı gerektirmez. Nasıl ki; kış geceleri arkadaşlarımla sokaklarda kar kürediysem, sizinle de sokaklarda gururla süpürge sallarım. Çünkü ben, alın terinin, hakkın, hukukun yanında olmakla şeref duyarım. Kamyon sırtında halk için gece gündüz çırpınan siz onurlu arkadaşlarım, sizden ricam; çözülemeyecek bir sorununuz olduğunda bana gelmeniz, derdinizi bana da anlatabilmenizdir. Siz o kamyon sırtlarında gece gündüz çalışmasanız, süpürge elinizde sokak sokak dolaşmasanız, ben de ekmek yiyemem. Hepimiz ekmeğimizi birlikte kazanıyoruz. Bu yüzden lütfen birbirimizi sevmeye, saygı duymaya hatta çoluk çocuklarımıza da saygılı olmaya devam edelim.

Heyecan ve coşku doruğa çıktı

Bir sözünü daha tutan ve elinde tazminat bedellerinin olduğu dosyayı gururla işçilere gösteren Başkan Genç’in konuşma heyecanına ortak olan temizlik işçileri, sık sık Başkan Genç’i alkışlarla desteklerken bir işçi de söz alarak tüm arkadaşları adına, sözünü tutan ve kendilerini mağduriyetten kurtaran Genç’e teşekkürlerini sundu.

taseron