Son Dakika Haberler

Şükrü Genç, Her Bir Felaketin Bedeli Olmalı

Şükrü Genç, Her Bir Felaketin Bedeli Olmalı
Okunma : 129 views Yorum Yap

imageSarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in çağrısı üzerine sabah 09.00 da Belediye Başkanlık binasında toplanan CHP ve AKP Meclis Üyeleri, Belediye Başkan yardımcıları ve Belediye çalışanları Soma da yaşayan büyük felaket için saygı duruşu gerçekleştirildi.

image
Başkan Şükrü Genç törende yaptığı konuşmada “Madenin riski var diyorlar. Tamam, madenin riski var ama sokakta yürürken de risk var, yaşam riskli. Riskin önleminin alınması, en aza indirmenin koşullarını sağlamakta yöneticilerin görevidir. Bizlerin görevidir. Sabırlar dileyeceğiz, rahmet dileyeceğiz ama bu işin bu şekilde devam etmemesi gerektiğini herkesin bilmesi gerekir. Eğer önlemleri alırsanız, riski en aza indirirsiniz. Bunları yapmadığınız anda her türlü felaket gelir. Sadece Soma’da değil bugüne kadar yaşamlarını emekleri karşılığında kaybetmiş, çoluğuna çocuğuna bir şeyler götürme gayretinde olmuş tüm emek şehitlerine Allah’tan rahmet diliyorum. Her felaketten mutlaka bir ders alıp, bu dersi iyi çalışıp sonucunun mutlaka getirilmesini sizler adına istiyorum. Bir avuç Sarıyer Belediyesi çalışanı arkadaşlar adına istiyorum. Önemli olan niyet değil uğraş ve gayrettir. Bu işin takipçisi olunması lazım. Her bir felaketin bir bedeli olmalı. Bu bedelin getirdiği bir kazanım olmalı. Bu bedelin bu toplumda bir daha ödenmemesi, bu tip felaketlerin insanların yüreklerini dağlamaması için çaba içerisinde olup, sorumluluklarımızı bilmek zorundayız.”

Konuşmaların ardından Soma’da hayatını kaybeden madenci şehitlerimiz başta olmak üzere tüm iş kazalarında kaybedilen şehitlerimiz için iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

imageMECLİS ÜYELERİ BAŞKANI ZİYARET ETTİ

Başkan Şükrü Genç törenden sonra CHP’li ve AK Parti’li Belediye Meclis Üyeleri’ni makamında konuk etti. AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Çelik, bu tür faciaların tekrarlanmaması için mutlaka önlem alınması gerektiğini belirtip, olay meydan gelip, insanların hayatını kaybettikten sonra üzülmenin anlamı kalmıyor. Önemli olan bu tür kazaların olmasının önüne geçmektir” dedi.