Son Dakika Haberler

Şükrü Genç, İlk Sahuru Hacıosman Takside Yaptı

Şükrü Genç, İlk Sahuru Hacıosman Takside Yaptı
Okunma : 122 views Yorum Yap

DSC_0911Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç geleneksel olarak her yıl ramazan’ın ilk gününden son gününe kadar sahurları taksiciler ve STK lar ile yapıyor.

Bu yıl Ramazanın ilk sahurunu Cumhuriyet mahallesinde bulunan Hacıosman Taksi durağında şöför esnafı ile birlikte yaptı. Hacıosman camii imamı Davut Öksüz sahur duasını yaparak ramazan’ın bereketli ve vatana millete hayırlara vesile olmasını diledi.

Başkan Şükrü Genç gece boyunca taksicilerin isteklerini not aldı ve gece müşterilerinin ilgisi ile karşılaştı.

Meclis başkan vekili Hüseyin Çoşkun, Meclis üyeleri Veysel Yeşil, Mustafa Balcı, eski meclis üyesi Orhan Çoban katıldılar.

Hüseyin Çoşkun’un Ramazan boyunca “Gece Kartalları” olarak adlandırdığı ekibi Nihat Yeşilbaş, Mehmet Kılınç ayrıca Orhan Çoban Sahur kahvaltısını kendileri hazırladılar. Şükrü Genç’in her zaman yanında bulunan güvenlik ve halka ilişkiler ekibi sahur sonrası düzenli olarak tüm hazırlıkları temizleyerek, toplamaları ekip ruhunun göstergesiydi.

DSC_0932Cumhuriyet mahallesi sahura özel araçlı davulcular ile kaldırılıyor. geleneksel olan ramazan davulculuğu son yıllarda yasaklanmış ve zabıtalar tarafından izin verilmiyor. Özel yetenekli davulcular araçlarının bagajlarında davul çalarak hem vazifelerini yerine getiriyor, ayrıca olası müdahaleden rahat kaçmak için araçlarının arkasında davul çalıyorlar.