Son Dakika Haberler

Şükrü Genç İstinye Balaban Deresinde Sahur yaptı

Şükrü Genç İstinye Balaban Deresinde Sahur yaptı
Okunma : 88 views Yorum Yap

artvinli_iftarıŞükrü Genç, Artvinli Metin Kurdaş ailesinin davetlisi olarak İstinye Balabanderesinde bulunan bahçelerinde 150 kişinin katıldı Sahur ile mahallelilerle biraya geldi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Ramazan ayı boyunca yaptığı sahur ziyaretlerine İstinye Balabandere ile devam etti. Taksi duraklarına yaptığı sahur ziyaretlerinin yanı sıra mahalle sakinlerine de konuk olan Genç’in katıldığı Balabandere sahur sofrası, Sarıyer Belediyesi’nin her akşam mahallere kurduğu iftar sofralarını aratmadı.

Mahalle sakini Metin Kurdaş’ın bahçesinde düzenlenen sahur sofrasına 7’den 70’e mahalle sakinleri katıldı. Mahalle sakinleri olarak Belediye Başkan Şükrü Genç’e karşı büyük bir sevgiye sahip olduklarını belirten Kurdaş; “Başkanımızı her yıl iki veya üç defa ağırlıyoruz. Kahvaltı sofrası, akşam yemeği gibi çeşitli organizasyonlarda misafir ediyoruz. Bu gecede Ramazan ayı sahur soframıza davet ettik. Bizi yine kırmadı. Kendisine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Mahalle sakini kadınların elleriyle yaptıkları yemekler, belediye personelinin vermiş olduğu destekle birleşti. Her akşam mahallelere kurulan iftar sofralarını aratmayan sahur sofrası dayanışmanın, paylaşmanın ve mahalle kültürünün güzel bir örneğini oluşturdu. Başkan Şükrü Genç, gecenin sonunda katılan herkese teşekkür etti.

Balabandere sahur sofrasına Başkan Genç’in yanı sıra Meclis Başkanvekili Hüseyin Coşkun, Meclis Üyeleri Ali Görgülüer, Salih Akıncı, Mustafa Balcı, İstinye Mahalle Muhtarı Recep Alkan ve Cem Medya Grup Başkanı Celal Toprak eşlik ettiler.