Son Dakika Haberler

Şükrü Genç Kesenin Ağzını Açtı. Sosyal Yardımda Devrim

Şükrü Genç Kesenin Ağzını Açtı. Sosyal Yardımda Devrim
Okunma : 98 views Yorum Yap

imageSarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç görevi sürecinde Sarıyer de Sosyal Yardım’da Devrim olarak kabul edilen, halka açılım ve sosyal hizmet, insanlara yerinde ulaşım ve yapılan yardımların gösterişsiz gizliliği ilkesi ile başlattığı çalışmalar her yıl artarak devam ediyor.

Sosyal Yardımda Devrim.

Sosyal yardım müdürlüğü okulların ballaması ile birlikte büyük yoğunluk yaşıyor. Ramazanda yapılan gıda yardımları aralıksız devam ediyor, ihtiyaç sahiplerinin Sosyal Yardım bürosuna gelerek yardım gönüllüleri tarafında bağışlanan kıyafet, ayakkabı gibi kışılık ihtiyaçların karşılanmasında her gün talepler giderilmeye çalışılıyor.

Burs’da Rekor Kırılıyor

Öğretim yılının başlaması ile birlikte burs yardımı rekor düzeye ulaştı. Ortaokul ve lise öğrencilerine 8 ay süren burs veriliyor.

Geçen yıl 1700 kişiye 8 ay sürecinde her ay 75 Tl yardım yapıldı, bu yıl ise 2500 kişiye 80 Tl burs verilmesi hedefleniyor.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in gerçekleşen ve devam eden projelerinde Eğitim yılının başlaması ile düzenli olarak her yıl bir önceki dönemden daha farklı ve gelişerek büyüterek sadece burs ve ihtiyaç yardımlarının dışında, Sagem’lerde, Semt Evlerinde, yardımcı dersler, psikolog desteği vererek öğretim yılına girerken Sarıyer Belediyesi olarak ciddi hazırlıklar yapıldığı gözlemledik.

Her gün yüzlerce kişi Sarıyer Belediyesi Sosyal Yardım Kurumu ziyaret ediyor.

image image image