Son Dakika Haberler

Şükrü Genç Muhtarlara Çalışmaları Gösterdi

Şükrü Genç Muhtarlara Çalışmaları Gösterdi
Okunma : 127 views Yorum Yap

Sarıyer beldiyesiSarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Meclis üyeleri ile yapmış olduğu,Sarıyerde yapılan hizmetleri yerinde görme ve denetleme, gelişmeler hakkında bilgi edinme programını Sarıyerli Muhtarlarla birlikte yeniledi.

Sarıyer Belediye Başkan yardımcılarından Sevgi Atalay, Gökan Zeybek, Semra Kartal, İsmail Erdem de katıldığı Anzer Sofrası’da yapılan kahvaltı sonrası, Nikah ve Kültür Merkezi şantiyesi ziyareti yapıldı.

Şükrü Genç, Aynı anda üç salonda yapılacak olan nikahların yanı sıra, Toplantı odaları, gelin odaları, memur çalışma alanları, dükkanlar, otopark alanı, takı salonları ve Balo salonunu detayları ile anlattı.

Nikah ve Kültür Merkezi, Büyük ebatlarda duvarları Sarıyer resimleri ile dekor edilecek, özel olarak profesyonel sanatçılara yaptırılan resimler büyük süpriz olacak.

Şantiyenin Metro geçiş bağlantısı tamamen bitmiş durumda, iç kaplama aksamı bitmek üzereolan binanın bir hafta içinde Dış camları takılıyor. iç dizayn halılar,duvar süzlemeleri ve koltuklar hazır ve takılmayı bekliyor. Tamamen kendi kaynakları ile bitirilen bina son dönemlerde bazı katkılar ile daha hızlı bitirilmeye çalışılıyor.

Muhtarlar ile Başkanlık Binası şantiyesine geçen Şükür Genç, burada yapmış olduğu açıklamada hızlı bir çalışma temposu içindeyiz. Düne kadar direkleri çürük denilen binada hiçte çürük olmadığı ve iftira attıkları, yalıaln eserleri kük gördüklerini belirterek. 2016 yazına yetiştirmeye çalışıyoruz dedi.

800 araçlık otopark alanının Maslakta çok önemli işlevler göreceğini ve büyük bir ihtiyaca cevap vereceğini açıklayan başkan, binanın yeşil bina olmasının yanında kendi gelirleri ile dönen bir merkez olacak dedi.

Bazı ekonomik sıkıntılar zaman zaman çekilmiş olduğu belirten Şükrü Genç, binayı kendi öz kaynaklarımız ile bitirmeye çalışıyoruz dedi.

Ayazağa Ek Hizmet binası yenilendi.

Sarıyer Belediye Başkan yardımcısı Gökan Zeybek, Eski binanın içinin tamamen yeniden yapıldığı ve tavanlarını yükseltildiği, çalışma odalarının fazlallaştırıldığını belirterek, Muhatarlık binası, zabıta, mali hizmetlerin dışında Ayazağada Veterinelik şubeside açarak ayazağalılara hizmete sunacaklarını belirtti.

image
Trafo kaldırıldığında Cami Caddesindeki keskin viraj rahatlayacak

Ek Hizmet Binası bahçesinde bulunan Trafonun 2 ay geçmesine ragmen istenilen yere alınmadığını belirten Gökan Zeybek, Biz yolu daha geniş ve düzenli bir şekilde yaparak trafiği rahatlatmak için çalışmalar yapıyoruz,malesef tüm düzenlemelere rağmen AKP. İlçe başkanı dahil olmak üzere tüm bilgilendirmeler yapıldığı halde şimdilik sonuç alamadıklarını belirti.

FSM’ye Cami Yapılıyor!

Sarıyer Belediyesi bir cami daha yaparak FSM mahallesi halkına hizmete devam ediyor, ilk iki katı biten camiide şuan kullanıma hazır vaziyette Cemaat namaz kılmaktadır. En kısa sürede bu camiyide bitirerek mahallenin bir eksiğin
gidermiş olacağız dedi.