Son Dakika Haberler

ŞÜKRÜ GENÇ SARIYER’DE SEÇİM KAYBETMEZ

ŞÜKRÜ GENÇ SARIYER’DE SEÇİM KAYBETMEZ
Okunma : 92 views Yorum Yap


Sarıyer Belediyesi Aralık ayı ikinci oturumunda AKP Meclis Üyeleri gündemi Sarıyer’in sorunlarından uzak, tamamen ulusal politikaya girerek, Sarıyer Belediye’sinin başarılı çalışmalarını görmezden gelmesi nedeniyle uygulamış olduğu siyasi yıpratma politikalarına, CHP Meclis Üyesi Mustafa Bakır müdahil olarak gündem dışı konuşmasında, Sarıyer’in gündemi ve Şükrü Genç’in yapmış olduğu eserleri ve projeleri anlatarak cevap verdi.

AKP’NİN YAPTIĞI ALGI YANILTMASIDIR

CHP Meclis Üyesi Mustafa Bakır yaptığı konuşmada : ” Şükrü Genç’i yenmek için her türlü oyun oynanıyor. Ama bu kişiler etik olmayan davranışlarla bu oyunu sürdüremeyecekler. Bir gece de yasa çıkarıp köylerin belediyeye vergi vermesini engelleyenlere söylüyorum. Zekeriyaköy’de oturan vatandaş ile Ferahevler’de oturanın ne farkı var? Köylerden vergi alamayan bir belediye olarak biz bu işi mükemmel götürüyoruz. Tüm maddi kısıtlamalara rağmen halka hizmette kısıtlama yapmıyoruz. Ancak Sarıyer Belediyesi olarak yaptığımız yüzlerce, binlerce hizmetin, AKP’liler tarafından görülmek istenmemesi tam bir algı yanıltmasıdır” dedi.

KİMİN ÇOCUKLARI UFUK OKULLARINDA OKUYOR. KİMLER İŞ YAPIYOR

AKP Meclis üyelerinden bazılarını çocukları Feto okullarından olduğu kabul edilen UFUK Okullarında öğrenim görmesi nedeniyle zamanında kimin fetocu olduğunu imalı bir şekilde söylemeye çalıştı.
Bu örgütle kimlerin oturduğunu, okuduğunu, iş yaptığını iyi biliyoruz. 20 tane şirketle yönetilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde kimlerle iş yaptığını gayet iyi biliyoruz. AK Partili arkadaşlar gündemin birde bu tarafına odaklansınlar.

ŞÜKRÜ GENÇ SARIYER’DE SEÇİM KAYBETMEZ

Meclis üyesi Mustafa Bakır herkesin bir gerçeği kabul etmesini isteyerek. Sarıyer’de Belediye Başkanı Şükrü Genç’in seçim kaybetmeyeceğini kebul etmelerini istedi.
Şükrü Genç Sarıyer’de seçim kaybetmez. AKP’lilerde bunun farkında. 2019 yerel seçimlerine hazırlıkları maalesef etik olmayan suçlamalar ve oyunlarla hazırlanıyorlar. İstanbul Büyükşehir belediyesi’nden Sarıyer’e hizmet getireceklerine, halkın sevgisini kazanacaklarına, kendi gömleklerini ateşe veriyorlar. 15 Temmuz’da insanlar sokaklara çıktı canını verdi. Demokrasi şehidi dediniz. Evet onlar tüm Türkiye’nin şehidi. Ancak bugün de demokrasi lazım. FSM ve Derbent halkı her vatandaş gibi aynı özgür hakları talep etmekte haksız mı” diye konuştu.
ŞEHİT AİLESİNE EVİNİZİ YIKACAĞIZ NASIL DİYECEKSİNİZ
“AKP’lilere sesleniyorum. Biliyorsunuz Derbent’te bir şehidimiz var. O şehidimizin ailesine gidip burası riskli alan ilan edildi, maalesef evinizi başınıza yıkacağız mı diyeceksiniz! Nasıl yapacaksınız bunu açıklayın! Gökan Zeybek’in söylediği gibi, riskli alan ilan edilen yerlere referandum getirin. Bakalım halk ne diyor, ne istiyor görelim dedi.