Son Dakika Haberler

Şükrü Genç, Sarıyer’i Tepeden Seyredecek

Şükrü Genç, Sarıyer’i Tepeden Seyredecek
Okunma : 36 views Yorum Yap

sariyer_tepeSarıyer Belediyesi Başkanlık Binası yoğun bir çalışma temposu ile devam ediyor.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç mesaisini ve günün büyük bölümünü iki şantiyede geçiriyor, Nikah ve Kültür Merkezi ve Başkanlık Binası.

Başkanlık binası için Sarıyer belediye meclisinden borçlanma talep edilmiş ve meclisten geçen talep Ankara’dan onaylanmamıştı. Devletten kredi alamayan Sarıyer Belediyesi kendi öz kaynaklarına dönerek, Başkanlık Hizmet Binasını 7/24 çalışma temposu ile 2016 yazına yetiştirmeye çalışıyor.

Belediye bünyesinde zorunlu tasarruf politikası düzenleyerek, Ayazağa’nın katılımı ile 2015 yılında bütçe olarak gelirlerinde artış olacağı hesaplanan ve bu kaynağı çeşitli tasarruf planlamaları ile hayata geçirecekler.

2015 gelirlerinde 60 milyon civarında artış bekleniyor, Borçlanmanın ve ödemelerdeki faiz eklemeleri ile belediyeye farklı bir yük getireceğinden, kendi öz kaynakları ile hizmet binasını hızlı bir şekilde hedeflenen tarihe yetiştirmeye çalışıyorlar.

Sarıyer’in genelinde birçok kiralama yöntemi ile çeşitli birimlerin faaliyet gösterdiği, bütçenin giderlerinin  büyük bölümünü oluşturması nedeniyle, Başkanlık ve Hizmet binasının bitiminde Sarıyer Belediyesi her kalemde artıya geçeceği hesaplanmaktadır.

4 kat kapalı otopark ile Maslak çevresinin en büyük ihtiyacını karşılamış olacak ve gelir elde edecek olan Nikah ve Kültür Merkezinin “4,5 yılda” kendini amorti edeceği açıklanmıştı, Başkanlık Hizmet Binasının ise “10-12 yı”l gibi kendi maliyetini karşılayacağı hesaplanmaktadır.

Tüm mal varlığı haricinde sadece Başkanlık Hizmet Binasının Sarıyer Belediyesine bugün itibariyle “500 Milyon” değer kattığı bilinmektedir.

İnşaatın bitimi ile Sarıyer Belediyesi Başkanlık ve Hizmet Binası muhteşem manzaraya sahip olacak.Sarıyer İlçesini yüksekten izleme imkanı olacak.

sariyer_baskanlik_binasi (2) sariyer_baskanlik_binasi (3) sariyer_baskanlik_binasi (4) sariyer_baskanlik_binasi (5) sariyer_baskanlik_binasi (6) sariyer_baskanlik_binasi