Son Dakika Haberler

Şükrü Genç Sarıyerlileri Bolca Nine’ye Taşıdı

Şükrü Genç Sarıyerlileri Bolca Nine’ye Taşıdı
Okunma : 157 views Yorum Yap

imageSarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç her yıl geneneksel olaral düzenlemiş olduğu Hıdırellez Şenliklerini bu yılda aynı çoşku ile sürdürdü.

Şükrü Genç Sarıyerlileri Bolca Nine süşenliklerine taşıdı.

Sarıyerliler, Hıdırellez Şenlikleri’ni büyük bir coşkuyla kutladı. Hıdırellez geleneğinin yaşandığı en önemli mekânlardan biri olan Babaeski’deki Bolca Nine Türbesi ve mesire alanındaki etkinliklere Sarıyer Belediyesi’nin organizasyonuyla katılan yurttaşlar, gönüllerince eğlenerek, yazın gelişini kutladı.

Sabah saat 05.00 sularında Çayırbaşı’ndan hareket eden Sarıyer Belediyesi’ne ait 22 otobüs, 2,5 saatlik bir yolculuğun sonunda Babaeski’deki Bolca Nine Korusu’na geldi. 1000 kişilik bir yurttaş topluluğunun bulunduğu kafilenin alana gelişiyle birlikte hareketli dakikalar başladı. Öncelikle Bolca Nine Türbesi’ni ziyaret eden Sarıyerliler, ardından yanlarında getirdikleri kumanyalarla piknik sofralarını hazırladı.

Bolca Nine’deki Hıdrellez şenliklerine katılan ilk belediye başkanı olan Şükrü Gwnç, Babaeski Belediye Başkanı Başkan Av. Abdullah Hacı ‘yı başkan yardımcıları İsmail Erdem, Yüksel Tutak, Meclis Başkanı Hüseyin Çoşkun, Meclis Üyesi Nadir Günday ve birim müdürleri ile birlikte ziyaret etti.
Bu Yıl Bolca Nine etkinlikleri Sarıyer Belediyesinin Sponsorluğunda gerçekleşti.

Yurttaşların Hıdrellez neşesine bu anlarda Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç de ortak oldu. Aynı zamanda Bolca Nine’deki Hıdrellez şenliklerine katılan ilk belediye başkanı olan Genç, mesire alanında sevgi gösterileriyle karşılandı. Yurttaşlar, Başkan Genç’i yanlarında görmekten ötürü büyük sevinç yaşadıklarını ifade ederek, Sarıyer Belediyesi’nin gerçekleştirdiği organizasyondan ötürü teşekkürlerini bildirdi. Piknik yapanlarla el sıkışan ve sohbet eden Genç, ikramlardan tattıktan sonra Roman havaları eşliğinde gerçekleştirilen gösterileri izledi. Birbirinden renkli görüntülere sahne olan dakikaların ardından Başkan Genç, Bolca Nine Türbesi’ni ziyaret etti.

imageimageimageimage

image