Son Dakika Haberler

Şükrü Genç Siteleri Taleplerini Dinledi

Şükrü Genç Siteleri Taleplerini Dinledi
Okunma : 105 views Yorum Yap

 
siteler-12
 

BAŞKAN SÖZ VERDİ. BİRLİKTE HERŞEYİ YAPARIZ

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Zekeriyaköy Siteler Platformu’nun davetlisi olarak Medya Kent sitesinde gerçekleştirilen toplantıya katıldı.
Medya Kent sitesinde gerçekleştirilen 20 Sitenin katılımı ile oluşturulan Zekeriyaköy Siteler Platformu toplantısına Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Başkan yardımcıları Gökan Zeybek, İsmail Erdem, Sevgi Atalay, Semra Kartal ve Meclis başkan Vekili Hüseyin Çoşkun ile Meclis üyeleri ve tüm birim müdürleri katıldılar.
Siteler Platformu Sözcüsü Şahin Aslantaş yapmış olduğu sunumda, siteler bölgesinde arsalardan ve sitelerden belediye’ye terk edilen yeşil alanların değerlendirilmesi, İski arıtma sorununun giderilmesi, Gölet her gün biraz daha kirlenmesi sonucu burası için önlem alınması, Siteler bölgesinde site önlerinden araçların trafik çekicisi ile çekilmesinin önüne geçilmesi, açılan yeni mekanların sabah 04 ‘e kadar olan içkili yerlerin ruhsatlarında veya çalışma saatlerinde düzenlemeye gidilmesi ile ilgili yapılması istendi.
Siteler Platformu Yeşil alanların Kreş, Sağlık Ocağı, Sem Evi olarak düzenlenmesini ve buradaki vatandaşların kullanımına ve ihtiyacın karşılanması için değerlendirilmesini Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’ten talep ettiler.
img_8652
 

PARK. KREŞ, SAĞLIK OCAĞI, YAŞAM EVİ

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç toplantıda yapmış olduğu açıklamada. “Bizler bir takım çalışmaları paydaşlık içinde yapılmasının çok doğru olduğuna inanıyoruz, bölgenin ihtiyaçlarının giderilmesi, yapıldıktan sonrada sahiplenilmesi gerekir, 16 Sitenin katılımı ve bölgenin yarına yönelik hızlı bir şekilde yükseldiği için şimdiden problemlerin tespit edilerek çözüme gidilmesi gerekir.”
Bizler hazırız, Feodal yapılanmanın gittikçe azaldığını, bu dönemde, yaşlı insanların gündüz bakımları için problemler olduğunu biliyorum, çevrenizde yaşlı insanları tespit edip bildirirseniz Sağlık ve yaşlı bakım olarak gereken hizmeti veriyoruz.
Sorunların sorun olmadan çözülmesi veya mevcut sorunların giderilmesi konusunda çok önemli planlama yapıldığını belirterek, Sarıyer Kalkınma Eylem Planı yapıldığını, paydaşlarla birlikte başta muhtarlar olmak üzere İstanbul Teknik Üniversitesi, Sivil Toplum Kuruluşları, Deprem Uzmanı Prof Naci Görür’ün de bulunduğu katkı verdiği projede, Kalkınma eylem planı oluşturuldu, bu planlama ile de çok ciddi işler yaptıklarını belirti.
Sarıyer’in ihtiyacı olan Belediye Binasını yapıldığı aynı zaman da uluslar arası düzeyde donanımlı bir yerel yönetim binası yapılıyor, Yaşar Kemal Kültür Merkezi yapıldı. Aynı anda 5-6 etkinlik yapılan çok amaçlı salonlar olduğunu belirtti.Bugün büyük ihtiyaç duyduğumuz toplumda birlik ve beraberliğin devam ettirilmesi, hiçbir şekilde ayrıştırılmadan yaşam biçimi ne olursa olsun yöresi, inanışı,siyasi düşüncesi ne olursa olsun tüm insanları saygılı huzur içinde yaşatmayı sağlamamız lazım.dedi

HÜSEYİN ÇOŞKUN MÜJDEYİ VERDİ

Meclis Başkan Vekili Hüseyin Çoşkun’un yönettiği toplantı da . Medya Kent bölgesinde yeni park alanı yapıldığı ve yakında açılışı gerçekleşecek olan bu park içinde Kreş olacağını şimdiden müjdeliyorum dedi.
img_8628
 

GÖKAN ZEYBEK, İSKİ’DEN 30 MİLYONLUK YATIRIM HESABINI SORUN

Başkan yardımcısı Gökan Zeybek platform yöneticilerini bilgilendirme toplantısında, Arıtma tesisi şikayetleri olduğunu aynı şekilde atık su parası ödedikleri halde,tekrardan iski ye ödeme yaptıklarını bunun yanlış olduğunu belirti. İski’nin İBB’den Sarıyer için 30 milyon ödenek ayrıldığını bunun arıtma için kullanılması gerektiğini ama kullanılmadığını belirterek, 2016 bütçesinden kullanılmayan bu bütçeye rağmen sürenin geçtiği 2017 bütçesi çok kısa zamanda gerçekleşecek. Bizler İBB’de ne kadar takip etsekte vatandaş olarak birlikte İski’ye giderek çözüm bulmak için görüşmeler yapılmasının iyi olacağını belirti.
Zekeriyaköy trafiğinin azaltılması ve Tünel yoğunluğunun giderilmesi için, ÇırÇır çıkış Barış Yolu yapıldığını, Maden Dereiçi (Kars mahallesi) yolunun genişletilerek tünel girişine kazandırıldığı, Yine Maden Yunus Emre tünel girişine yeni yollar açıldığı trafik azda olsa rahatlatılmasına çalışıldı. Yine Çırçır Tünelinden Zekeriyaköy’e ulaşan tünel projesi sunulduğunu bu tünel yeni planlara göre Kilyos’ta biteceği ve 3. Köprüye bağlanacağı belirti. Sarıyer’de birçok yerde istinat duvarları yapıldığı, yeni yolların açıldığı ve asfalt yenilemenin aralıksız olarak devam ettiğini belirti. Ayrıca Acarlar girişinde yaşanan tıkanıklık içinde yok genişletme yaparak buradaki büyük sorunu giderdiklerini belirtti.
img_8644
 

KAPALI SİTELERİN YEŞİL ALANLARI KULLANILAMIYOR

Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay ise siteler bölgesi çoğunluk olarak kapalı sitelerden oluşmakta ve siteler yeşil alan terklerinin site alanı içerisinde kullanılmasında sakınca görmekte olduklarını belirti. Kimse dışarıdan parkın veya site içinde yeşil alanın değerlendirilmesinde site olarak içerdi istememektedir, böylece bütün siteler kapalı site olduğundan alanda pek fazla boş yer bulunmamaktadır. Hazine yerleri mevcut olup bölgede çok büyük alanın sahipli arazi olduğunu belirtti. Zekeriyaköy ve siteler planlarında Sağlık ocağı,Kreş ve yaşam evleri projelerinin olduğunu açıkladı.

KÜLTÜREL ÇALIŞMAYA ORTAK OLUNUZ

Başkan Yardımcısı İsmail Erdem’ise siteler platformu sakinlerinin etkinliklere katılım sağlamasını, birlikte ortak projeler geliştirilebileceğini, her türlü öneriye ve desteklere açık olduğunu belirtti. Siteler bölgesi dahil olmak üzere kreş, sağlık ocağı, yaşlı bakım gibi bütün ihtiyaçların giderildiği ve bu gölgede yapılması halinde burada faaliyetlerin olacağını belirtti. Aynı zamanda 5 bin öğrenciye burs verilerek büyük bir ihtiyacım karşıladıklarını belirtti.

RUHSAT SAATLERİ DEĞİŞİYOR

Başkan Yardımcısı Semra Kartal, Siteler planlı yapılar olduğu için içlerinde işletmeler bulunuyor. Plan üzerinden ruhsatları veriliyor, şuan için bu işletmelerden pek sorun yaşamıyoruz, özelikle alkollü iş yerlerine ruhsat verdikten sonra, kapanma saatleri ile ilgili sitelerden yoğun talep geldi,04.00 olan saatleri yeni düzenleme ile ilgili olarak 02.00 yaptıklarını belirtti.