Son Dakika Haberler

ŞÜKRÜ GENÇ SİYASİ HAYALLERİN KABUSU OLDU

ŞÜKRÜ GENÇ SİYASİ HAYALLERİN KABUSU OLDU
Okunma : 125 views Yorum Yap

KabusSarıyerde Şükrü Genç’in birdaha aday olması ihtimali ile seçimleri kazanamayacaklarını bilen AKP son mahkeme karı ile hüsrana uğradı. AKP ve Sarıyer de CHP aday adaylarınında beklediği ve mahkeme sonucu nihayi kararını vermedi ve mahkemeyi 16 Nisan 2014 tarihine uzattı.
HÜSRANA UĞRADILAR!
Sarıyer Belediye Başkanlığı adaylığı için her türlü engeli kullanmak isteyen muhalifler yürüttükleri yıpratma politikasında Şükrü Genç’ in İlhan Cihaner davası ile ilgili bilgisayarında bulunan videoları kanıt göstererek ve Sarıyer Belediyesinde yaşanan ve adına rüşvet davası olarak geçen Ve aynı dava ile birleştirilen vede bugün yappılan duruşmada beklenilen olmadı.
AKP’nin Kasım ayı olarak beklediği dava tarihinin Nisan 2014 Tarihine ertelenmesi bütün siyasi projelerin ertelenmesine sebep oldu.
İÇ HESAPLAR TUTMADI
Bazı CHP aday adaylarının da siyasi projelerinde Mahkemenin Kasım ayına erteleneceği ve bu süre zarfında seçimlere denk geleceğinden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’ın CHP Genel merkez tarafından aday gösterilemeyeceği hesaplanıyor ve bunun propagandası yapılarak yıpratma politikası stratejileri yapılıyordu.
ŞÜKRÜ GENÇ SİYASİ HAYALLERİN KABUSU OLDU
Bugüne kadar ütüretilen ve Sarıyer Belediye meclisinde konuşulan ve bütün davalara yayaınlanamaz kararı alındığı halde. CHP Sarıyer Beldiyesinin bu davada böyle bir karar aldırmaması neticesinde iki yıldır devam eden Adına rüşvet davası denilen mahkemenin bugün geldiği nokta, Siyasi hayallerin bitmesine yol açtı.
ERGENEKON KAHRAMANI
Ergenekon davası kapsamında yargılanan ve bugün CHP millet vekili olan. İlhan Cihaner dava takibi ve vermiş olduğu mücadele ile CHP içerisinde bir kahraman olarak algılanıyor, CHP adına mahkemelerin yakın takipçisi olan İlhan Cihaner dava açıldığında Millet Vekilii değildi. dava devam ederken CHP den. Millet Vekili olan. İlhan Cihaner ve onun dava ile ilgili videolarını bilgisayarında bulunduran Şükrü Genç rüşvet davası değil, Ergenekon davasının belgeleri kapsamında yargılandığı bilinmektedir, aynı mahkemede Sarıyer Belediye davası olduğu için dosyalar birleştirilmiş ve davanın birlikte görülmesi kararı alınmıştı.