Son Dakika Haberler

Şükrü Genç, Sokakların gerçek sahibi halktır!

Şükrü Genç, Sokakların gerçek sahibi halktır!
Okunma : 134 views Yorum Yap

635348458215288013Sarıyer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Sarıyer Halkevlerinin katkılarıyla bu yıl Sarıyer’de 4.sünü düzenlediğimiz IX. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, Büyükdere Çelik Gülersoy Parkı’nda gösterilen anlamlı bir belgeselle başladı.

Gezi eylemlerinde hayatını kaybeden merhum Ali İsmail Korkmaz’a ithaf edilen “Düşlerimde Özgür Dünya” isimli belgesele akın eden Sarıyerliler oldukça duygusal anlar yaşadı.
Başkan Genç: Sokakların gerçek sahibi halktır!
Festivalin açılış gecesine katılan ve bir konuşma yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, eylem yapma hakkı elinden alınan ve gerek yasal gerekse demokratik hakkını kullanmak isteyen yurttaşları engellemeye, yoluna çıkmaya kimsenin hakkının olmadığını çünkü sokakların gerçek sahibinin halk olduğunu vurguladı. Tarih boyunca halkın önüne geçmeye çalışan tüm zihniyetlerin kaybettiğini hatırlatan Başkan Genç; “Bizler halkın hizmetinde olmaya devam edeceğiz, sivil toplum örgütlerine yardımlarımızı arttırarak sürdüreceğiz. Bu festivalde hizmeti geçen herkese katkılarından ötürü teşekkür ediyorum” diye konuştu.
635348458281120013