Son Dakika Haberler

Şükrü Genç “Ustalık Dönemi” İçin Aday Oluyor.

Şükrü Genç “Ustalık Dönemi” İçin Aday Oluyor.
Okunma : 32 views Yorum Yap


988243_10151552432728963_344218403_nSARIYER Belediye Başkanı Şükrü Genç, 2014′ün Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler için  bugün saat 15.00′de Cumhuriyet Halk Partisi  Sarıyer İlçesi’nde aday adaylığı için başvuruyor.

Taksim Direnişi, Sarıyer’de 2009 da başladı.

 20 yıl süren muhalefet görevinden sonra, 2009 da büyük bir ekip çalışması ile sokaklarda direnerek Sarıyer Belediyesi kazanıldı, her mahallede, her sokakta yapılan örgütlenmeler, seçimlerin 15 gün önceden nasıl kazanılacağının göstergesi olmuştu.

AKP iktidarı 2009 yenilgisini unutmadı!

Yerel ve ulusal basın, yandaşların eline geçmiş, Türkiye de top yekün savaş başlatılmıştı. İktidarın hedefi seçim kazanmak değil. Savaş kazanmaktı.

Kaybettiler.

Şükrü Genç ve Cumhuriyet Halk Partisi 2009 dan bugüne Türkiye genelinde değil Sarıyer de AKP iktidarına büyük kayıplar verdirdi.

 Hırslandılar.

Yeni senaryolara başvurdular.

Davalar, içten tehditler. Belediye içerisinde AKP kadroları değişmemesine rağmen, tüm suçlamalara karşı mücadele verdiler.

2009 yılından bugüne kadar. 12 yıllık AKP iktidarının Türkiye genelinde CHP belediyelerine açmış olduğu davalar halkımız tarafından bilinmektedir. Oysa AKP belediyelerine dava açıldığında hemen basına gizlilik kararı alınmaktadır. “

12 Yıllık AKP iktidarı döneminde birçok Belediye Başkanı, İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınmıştır.

Aynı durumu Sarıyer Belediyesine yaşatmak isteyen AKP iktidarı, İstanbul da bir ilk yaşatmak istemiş, içten ve dıştan tüm baskılara rağmen, gündemi mahkemelerle belirlemeye ve çirkin muhalefet anlayışı ile saldırmaya kalkmaktadır.  

Tuaf Durum! Gözden saklanmak istenmektedir.

Sizce! AKP iktidarının elinde kuvvetli bir delil veya suç olmuş olsaydı, CHP Sarıyer Belediyesini İstanbul da zafer kazanmış gibi Görevden almazmıydı?

AKP Hükümeti, CHP li Şükrü Genç’i bir saniye yerinde tutmazdı.

CHP Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer’e hizmetin yanında, yapmış olduğu iktidarla mücadele, AKP taraftarlarının entrikalarına rağmen, girmiş olduğu yılmaz ve gururlu mücadelesine “Ustalık dönemi” ile devam etmek için yola çıkıyor.

2010,2011 yılından itibaren AKP’nin Sariyer Belediyesine yapmış olduğu “ele geçirme”  politikası, İstanbul da Hiçbir CHP Belediyesine yapılmamıştır.

Neden:

“2010 ve 2011 yıllarında KUZEY projeleri kimsenin aklında yoktu!”

2013 yılında, Bugün anlaşılıyor ki, Kuzey’de kurulacak olan “Yeni Şehir” Projesinin bir kısmının Sarıyer de oluşu, 3. Köprünün Sarıyer de kuruluşu, Ayazağa ve Kuzey Ormanları ranta açılacak ve İstanbul’un en önemli “Rant ilçesi” olacak olmasında dolayı, BÜTÜN ENTRİKALAR ÇEVRİLMİŞTİR.

Bu yüzden,Sarıyer’i geri almak için her yolu denemektedir.

 

HER YER SARİYER, HER YER DİRENİŞ

Taksim Direnişinin yılmaz destekçisi, CHP Örgütü ile Sariyer’in her köşesini CHP’nin direniş kalesine çeviren en önemli Belediye Başkanlarından biri olan Şükrü Genç, Her yer Sarıyer, Her yer Direniş ilkesi ile yola çıkıyor.