Son Dakika Haberler

Şükrü Genç, Birilerinin Oynamak İstediği Oyunlar Bozulmuştur

Şükrü Genç, Birilerinin Oynamak İstediği Oyunlar Bozulmuştur
Okunma : 113 views Yorum Yap

OYUNBOZULDUCHP Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç 3 gün boyunca süren ve Türkiye’nin gündemine yerleşen ve sürekli kamuoyunda tartışılan, CHP Meclis Üyelikleri listesi hakkında basın açıklaması yaptı

KAMUOYUNA DUYURU

Cumhuriyet Halk Parti’sinin, Sarıyer İlçe Seçim Kurulu’na 18 Şubat’ta yapmış olduğu resmi müracaatta yasal olarak hiçbir prosedür eksikliği bulunmamasına ve resmi olarak “alındı” belgesi verilmesine rağmen, seçim kurulunda görevli memurların işlerinde kolaylık sağlaması düşüncesiyle tamamen iyi niyetli olarak sonradan teslim edilen bir CD, ne yazık ki bu süreçte diğer partiler tarafından fırsatçılık olarak kullanılmak istenmiştir.

İşlemleri yürütmekle yetkili olan CHP İstanbul İl Başkan Yardımcımız Sayın Mehmet Diribaş’ın seçim kurulunda zamanında bulunup saat 13.28 de CHP Genel Merkezi’nin resmi fax numarasından, Sarıyer İlçe Seçim Kurulu’nun resmi faxnumarasına gönderilen listeleri yetkili kişi olduğunu gösteren belgeyle imzalamış, işlemleri zamanında tamamlamıştır. İyi niyetle sonradan teslim edilen CD’yle ilgili diğer partilerin isteği üzerine hazırlanan bir tutanak basına “CHP müracaatı 9 dakika geç yaptı” şeklinde çarpıtılarak yansıtılmıştır.

Sarıyer İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hâkime Nesime İste’nin  “CHP’nin müracaatı yasal olarak uygun yapılmıştır” şeklindeki kararına rağmen, Perşembe günü yapılan oylamada İlçe seçim Kurulu’ndaki rakip partilerin resmi temsilcilerinin oylarıyla partimizin seçime girmesinin önü kesilmek istenmiştir.  Yüksek Seçim Kurulu, partimizin itirazı üzerine olağanüstü toplanarak bu hukuksuzluğa ve yanlışa dur demiş, haklılığımızı resmen ve kesin olarak teyit etmiştir.  Ardından diğer partiler tarafından Yüksek Seçim Kuruluna yapılan itiraz da ret edilmiş ve böylece CHP’nin Sarıyer’de seçimlere girmesinin önündeki tüm siyasi engeller tamamen ortadan kaldırılmış, birilerinin oynamak istediği oyunlar bozulmuştur.

Herkes şunu bilmelidir ki; bir kez daha 2014 seçimlerinde Sarıyer Belediyesi’ni açık ara farkla kazanacağız. Bizden korkup sandığı kaçırmaya çalışanlara en güzel cevabı halkımız yine sandıkta verecek. Sarıyer Halkıyla olan sevgi ve gönül bağımızı bugüne kadar hiçbir kirli hesap koparamadı, bundan sonra da asla koparamayacaklar. Hiçbir siyasi oyun ve iftira kampanyası, Sarıyer’i Cumhuriyet Halk Partisi’nin kalesi olmaktan alıkoyamayacak.

Bizi sandık dışına iterek, seçimleri masa başında kazanmayı hesaplayanların tüm oyunları bozulmuş, bize yaptıkları saldırılar onların beklediklerinin aksine partimizin ve belediyemizin daha da kenetlenmesine vesile olmuştur.

Bizlere yapılan tüm bu saldırılar ve haksız girişimler, 30 Mart’ta sandıkta Sarıyer halkından en güzel cevabı fazlasıyla alacaktır. Gelin mertçe ve dürüstçe sandıkta yarışalım, kendimizi halkın sağduyusuna emanet edelim. En doğru kararı yine Sarıyer halkı verecektir.

 

ŞÜKRÜ GENÇ

SARIYER BELEDİYE BAŞKANI