Son Dakika Haberler

ŞÜKRÜ GENÇ’DEN 2 AÇILIŞ 1 FESTİVAL

ŞÜKRÜ GENÇ’DEN 2 AÇILIŞ 1 FESTİVAL
Okunma : 13 views Yorum Yap

Sarıyer Belediyesi tarafından Ayazağa Mahallesi’nde düzenlenen ilk Balık Ekmek Festivali’ne binlerce Sarıyerli katıldı.

 

Ayazağa Mahallesi Merkez Parkı’nda gerçekleşen festivalde 12 Bin Deniz Çuprası ve Deniz Levreği, 30 metrelik mangal ve ızgaralarda pişirilerek işin uzmanı, hijyen şartlarına uygun, donanımlı görevlilerce vatandaşa servis edildi. Limon soslu, zeytinyağlı nefis kıvırcık salatası eşliğinde sunulan balıkların yanı sıra çay, kahve, meşrubat ve su servisi de ücretsiz olarak yapıldı.

 

Hicabi Şenlikoğlu, festivalde Karadeniz rüzgarı estirdi

 

Balık Ekmek Festivali, Karadenizli sanatçı Hicabi Şenlikoğlu’nun seslendirdiği birbirinden hareketli türkülerle katılımcılara güzel bir haftasonu yaşattı. Şenlikoğlu’nun muhteşem performansı ve halk oyunları ekiplerinin sunduğu eşsiz gösterileri balık ekmek yiyerek izleyen yurttaşlar, gün boyu horon oynadı.

acilis_1

Başkan Genç: ‘’Ayazağa’da bugüne kadar yapılmamış hizmetler teker teker yapılacaktır’’

 

Festival alanını dolduran binlerce Sarıyerli vatandaşa hitap eden  Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Ayazağa’da geçekleşen ilk balık-ekmek festivalinde bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirerek şöyle devam etti; Bizim tek bir hedefimiz var toplum, halk. Yaşamın kolaylaştırılmasına yönelik hizmetler vereceğiz, bunun mutluluğunu birlikte yaşayacağız. Hep birlikte olmak zorundayız, bu yolda beraber yürümek zorundayız’’

 

Festivale katılan dernekler;

Doğu Anadolu Dernekler Birliği,

Nilüfer Gökay Ortaokulu Aİle Birliği,

Ayazağa Birlik Spor Kulübü,

Hacı Bektaş Vakfı Derneği,

Sinop İli Gerze ve Çevre İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği

Sarıyer Giresunlular Derneği,

Giresun Eynesil Kemaliye Köyü Derneği,

Giresun Eynesil Yarımca Köyü Derneği,

Ayazağa Spor Kulübü,

Ayazağa Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği,

Ayazağa Esen Spor Kulübü,

Nİlüfer Gökay Spor Kulübü,

Ayazağa Semerkant Gönüllüleri Derneği,

Ayazağa Trabzonlular Derneği,

Ayazağa Sinoplular Derneği,

Ayazağa Samsunlular Derneği,

Ayazağa Sivaslılar Derneği,

Ayazağa Ordulular Derneği ve Giresun Eynesil Kösemen Köyü Derneği

 

Açılışlar güne damga vurdu

 

Büyük ilgi gören Ayazağa Balık Ekmek Festivali’nin ardından Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Ayazağa Ek Hizmet Binası ve Ayazağa Aile Sağlığı Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. İlk etapta Ayazağa Aile Sağlığı Merkezi’nin açılışını yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Aile Sağlığı Merkezi’nde sosyal güvencesi olmayan vatandaşlara da ücretsiz ilaç temin edileceğinin altını çizerek şöyle konuştu; ‘’Ayazağa’da çok önemli bir eksiklik giderilmiş olacak koruyucu hekimlik insan yaşamında çok önemli. Sağlık merkezi, vatandaşlarımıza hastane kapsına gitmeden ilk müdahaleyi yapmak amaçlı kuruldu.Portör muayenesi dediğimiz esnaf kardeşlerimizin burada kan vererek tüm tetkiklerini yapmaları gerekiyor. Alkol ve uyuşturucuyla mücadele hizmeti de burada verilecek. Bizim hedefimiz bu bağımlılığa kapılmamış gençlerimize yön göstermek onları korumak. Biz sosyal güvencesi olmayan hastalarımıza da ücretsiz ilaç temin ediyoruz. Sarıyer’de 17 bin civarında hastaya bugüne kadar ilaç temin edilmiş, bu bir dayanışmadır. Duyarlı insanlar bu ilaçları bize getiriyor, gerekli kontrol sonunda ihtiyacı olan hastalara veriliyor. Bu tür hizmetlerimiz devam edecek.”

festival

 

SAPDEM (Sarıyer Psikolojik Danışmanlık Merkezi)’nin de bulunduğu binada laboratuar ve röntgen hizmetlerinin yanı sıra 1 uzman ve 1 pratisyen doktor ile muayene hizmeti, 2 Psikolog ve 1 Sosyolog ile psikolojik danışmanlık, 1 Radyoloji teknikeri ile röntgen hizmeti, 1 Laborant ile Glukoz, Kolesterol, Trigliserid, Sedimentasyon ve kan grubu tetkikleri yapılacak olan merkezi yoğun bir halk katılımıyla gerçekleştirdi. İlerleyen zaman içerisinde uzman doktor ve hekimler eşliğinde ağız ve diş sağlığı alanında da hizmet verileceği belirtilen Ayazağa Aile Sağlığı Merkezi, Ayazağalılardan büyük ilgi gördü.