Son Dakika Haberler

Şükrü Genç, Hizmetimiz ve tuttuğumuz oruçlarımız kabul olsun

Şükrü Genç, Hizmetimiz ve tuttuğumuz oruçlarımız kabul olsun
Okunma : 157 views Yorum Yap


sukru_cemeviSarıyer’de Şükrü Genç Süresi boyunca ve AKP hükümetinin yıllarca mücadele verdiği Cem Evi engellemelerine rağmen görülen tepkiler üzerine Alevilere karşı yumuşama politikasına girmiş ve bugünlerde Alevi toplumuna mesaj vermek için torununu kullanarak “torunumun adını Ali koyurum” demişti.

Bugün, çok yakın bir zamanda temeli atılan Cumhuriyet mahallesinde  Cem Evi inşaatı tam olarak bitmeden burada Muharrem ayı vesilesi ile iftar sıfrasında oruçlarını açtılar. Çok büyük hızla ilerleyen Cemevi kısa zamanda açılışı yapılacak.

+++

Kutsal Muharrem Ayı vesilesiyle Sarıyer Belediyesi tarafından Cumhuriyet Mahallesi’nde inşaatı devam eden Cemevi’nde verilen iftar yemeğine yüzlerce Sarıyerli akın etti.

Cem Vakfı Sarıyer Şube Başkanı Ebu Sait Kral okuduğu sofra duasının ardından yaptığı konuşmasında, Muharrem Ayı’nın tüm insanlığa hayırlar getirmesini diledi. Kral ayrıca Cumhuriyet Mahallesi’nde yapımı devam eden Cemevi’nde güzel bir iftar sofrasında buluşmalarını sağlayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e de şükranlarını sundu.

Namık Kemal Zeybek: Ben çok şanslı bir insanım çünkü…

İftar yemeğine katılan Kültür ve Turizm eski Bakanı Namık Kemal Zeybek, kendisinin de bir Cumhuriyet Mahallesi sakini olduğunu söylediği konuşmasında; “Ben çok şanslı bir insanım çünkü mahallemde bir Cemevi yükseliyor. Modern mimarisi ve çağdaş yapısıyla güzel bir eser inşa ediliyor. Bu ibadethanenin yapımında öncülük eden Başkan Şükrü Genç’i kutluyor, ona ve çalışma arkadaşlarına sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Göreve geldiği ilk günden itibaren tüm çalışmalarını halkla beraber, halkla iç içe hayata geçiren, inanç, sınıf, mezhep, kişi, gözetmeden bildiği ve inandığı yolda emin adımlarla hedefe yürüyen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyerliye verdiği bir sözünü daha yerine getirmiş olmanın mutluluğuyla geldiği kürsüde sözlerine; Cemevi inşaatına destek veren siyasi parti ilçe başkanlarına, büyük şehir ve Sarıyer Belediyesi Meclis Üyelerine, sivil toplum kuruluşlarına ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ederek başladı.

 cemevi_iftar

Başkan Genç: Bu bir hizmettir, hizmetimiz ve dualarımız kabul olsun.

Ramazan ve Muharrem Aylarında tutulan oruçlar ve yapılan ibadetlerle birlikte, kutsal mekanların açılmasını da bir ibadet ve hizmet olarak görmek gerektiğini vurgulayan Başkan Genç; “Bu bir hizmettir, hizmetimiz ve tuttuğumuz oruçlarımız kabul olsun” dedi. Genç; “Beni tebrik ediyorsunuz, tebrikleriniz için teşekkür ederim ancak benden daha özverili çalışan arkadaşlarım var. Bunların başında Grup Başkan Vekilimiz ve İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Meclis Üyesi Gökan Zeybek’e huzurlarınızda bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Bizler yola çıkarken insan, kişilik ve inanç ayrımı gözetmedik. Biz toplumun rızasını aldık. Toplumun ileri gelenlerinden ve halkımızdan razılık aldık, rıza verenlere de teşekkür ediyorum” diye konuştu. “Bugün burada olmasını çok isterdim, sevgili babam Abbas Genç’in de ruhu şadolsun” sözleriyle konuşmasını bitiren Başkan Genç herkesi duygulandırdı.

Cumhuriyet Mahallesi Cemevi İnşaat alanında kurulan iftar sofrasına yüzlerce Sarıyerlinin yanı sıra CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, MHP Sarıyer İlçe Başkanı Erdal Çoban, Sarıyer Belediyesi Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları ve Sivil Toplum Kuruluşu üyeleri de katıldı.