Son Dakika Haberler

Şükrü Genç’in Pazar Seyir Defteri

Şükrü Genç’in Pazar Seyir Defteri
Okunma : 92 views Yorum Yap

pilav_9Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, yoğun geçen Pazar günü programında Sarıyerlileri ve eski okul arkadaşlarını yalnız bırakmadı. 1973 yılında mezun olduğu Kabataş Lisesi‘nin ve Behçet Kemal Çağlar Lisesi Mezunları Derneği‘nin gün içinde düzenledikleri pilav günlerine katılan Başkan Genç, evlerine sahip çıkmak adına bir çatı altında toplanan Ferahevler Mahallesi Güzelleştirme ve Dayanışma Derneği’nin gecesinde Ferahevlerlileri yalnız bırakmadı.

kabatas_3

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Kabataş Lisesi Pilav Günü‘ne katılan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, eski Başbakan Mesut Yılmaz, eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile birlikte mezuniyetlerinin 50. yılını dolduran Kabataşlılara plaketlerini verdiler. Eski mezunlarla bol bol sohbet eden Başkan Genç, Başbakan Yılmaz ile birlikte Kabataşlılar Derneği’nin ilk yönetim kurulu başkanı merhum Feyyaz Tokar’ın heykelinin açılını yaptı.

pilav_1

İLK MEZUNLARLA KEP ATTI

Mezun olduğu okulun etkinliğinden sonra Baltalimanı’nda bulunan Behçet Kemal Çağlar Lisesi Mezunları Derneği‘nin Pilav Günü etkinliğine katılan Belediye Başkanı Şükrü Genç, yaptığı konuşmada toplumun beraberliği için belli bir dayanışma içinde olunması gerektiğini belirtirken, “Günümüzde ki eğitim sistemi nedeniyle okullarda zaman zaman sıkıntılar yaşıyoruz. Bu sıkıntıların geleceğimiz olan çocuklar tarafından hissedilmeden giderilmesi için mezun olan arkadaşlarımıza, yerel yöneticilere, bürokratlara klasik mevzuatların dışında büyük sorumluluk düşüyor” dedi.

Boğaziçi Behçet Kemal Çağlar Lisesi Derneği Kurucusu Sinan Hancı, okullarına verdikleri katkılardan dolayı Başkan Genç’e plaket verdi. 1969 – 1970 yılında eğitime başlayan lisenin ilk mezunları ile birlikte kep atan Başkan Genç, daha sonra eski ve yeni mezunlara pilav dağıttı.
635378726547160410

“EVLERİNİZE SAHİP ÇIKMAKTAN VAZGEÇMEYİN”

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, yoğun geçen Pazar günü mesaisinde Ferahevler sakinlerini de yalnız bırakmadı. Ferahevler Mahallesi yaşayanları tarafından evlerine, arazilerine sahip çıkmak adına kurulan Ferahevler Mahallesi Güzelleştirme ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen yemeğe katılan Başkan Genç, dernek üyelerinin hazırladıkları pankartta yazan “Üzerinde yaşadığınız, arazilerin hak sahipliği temelinde üzerinde yaşayan herkese toptan devrini istiyoruz” yazısına dikkat çekerek, “Bu bir mesajdır. Sakın bu mesajın peşinden ayrılmayın. Derbent ayrılmadı ve arazisini geri aldı. Bizlerde elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Zaman birlik zamanıdır” şeklinde konuştu.