Son Dakika Haberler

Şükrü Genç'in unutulmaz eseri,Bogazın Sultanları Sezonu Açtı.

Şükrü Genç'in unutulmaz eseri,Bogazın Sultanları Sezonu Açtı.
Okunma : 124 views Yorum Yap

DSC_6591Yoktan var edilen takım. Sarıyer Belediyesininin bayan Voleybol takımı Acıbadem bayanlar  liginde 2 yılına çıkıyor. Sarıyer belediye başkanı Şükrü GENÇ’nin  göreve gelmesi ile Sarıyer de spor devrimi yaşanmış ve Ali Ergenç’i spor kulübü başkanlığına getirerek, Voleybol takımı kurmuş ve üst üste şampiyon olarak 1 lige yükselmişti.
SPORDA DEVRİM DEVAM EDİYOR.
Boğazın Sultanları, 2013-2014 sezonunun açılış töreni boğaz turu eşliğinde gerçekleştirdi. Geçtiğimiz sezon Acıbadem Bayanlar Ligi’nde başarılı bir grafik çizen Sarıyer Belediyesi Bayan Voleybol Takımı’nın yapılan transferlerle yenilenen kadrosu ulusal ve yerel basına tanıtıldı. Sezon açılış törenine Voleybol Federasyonu İstanbul Temsilcisi Zeliha Işık, Antrenörler Vakfı Yöneticisi Jeyan Erben, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcıları Adnan Ayber, Recep Yel, birim müdürleri, Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Ali Ergenç ve yönetim kurulu üyeleri, yerel ve ulusal basının voleybol temsilcileri katıldı.
Türkiye’nin en başarılı kulüp başkanlarından Ali ERGENÇ
aliergenc_1213Sezonun açılış töreninin ev sahipliğini yapan Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Ali Ergenç, Sarıyer’in sportif faaliyetler konusunda lider olduğunu belirtirken, “Kulübümüzün bu sezon ki açılışını böylesine güzel bir ortamda, birlikte gerçekleştiriyoruz. Sayın Belediye Başkanımız Şükrü Genç’in yönetime gelmesiyle birlikte Sarıyer’de bir reform yaratıldı. Bu reform en büyük yönünü sporda gösterdi. Sporda 4 yıl evvel gerçekleşen büyük hamle ile mahalli lige başladık ve 4 senede birinci ligin renkli takımlarından birisi olduk. Bu sene de çok daha renkli olacağına yüzde yüz inanıyorum. Bunun yanı sıra 900 çocuk ile başladığımız yaz spor okulları bu sene 3 bin kişi ile devam ediyor. 7 yaş ile 14 yaş arasında ki çocuklarımız Sarıyer Belediyesi’nin kolları arasında ve kendilerini spora hazırlıyorlar. Sarıyer, bugün sportif faaliyetler olarak Türkiye’nin lideridir” dedi.
 
Ani gelişen programından dolayı törene katılamayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in mesajını ileterek konuşmasına başlayan spor kulübünden sorumlu olan Sarıyer Belediye Başkan yardımcısı  Recep Yel, “Sarıyer Belediyesi Bayan Voleybol Takımı olarak hep başarılıyız. Geçen sene fair play ödülünü aldık. Bu sene onu zaten alacağız. Dört büyüklere artık meydan okumamız lazım. Bende sporcuyum ve yenilmeyi, berabere kalmayı sevmiyorum. Çok güzel bir seyircimiz ve destekçilerimiz var. Hepinizden başarı istiyorum” şeklinde konuştu.
 
gokhanedmanEczacıbaşı ve Fenerbahçe’den transfer edilen ve milli takımda da forma giyen sporcularında aralarında bulunduğu takım kadrosunu ve antrenörleri basına tanıtan Antrenör Gökhan Edman, “Geçen sene Şubat ayında takıma geldim. Sarıyer’de olmaktan çok mutluyum. Bütün tecrübemi takıma aktarmaya çalışacağım. Çok enerjik, çok iyi mücadele eden, voleybolu keyif veren, Sarıyer’in martısına yakışan bir sezon geçiririz. Martı çok enerjik bir kuştur. Günde 20 saat uçuyor. Yavrusunu büyütmesi bile ayrı bir maceradır. İnşallah Sarıyer’e emeklerin karşılığını veren bir takım çıkartmak niyetindeyiz” dedi.
 
Sezon açılışını pasta keserek kutlayan Sarıyer Belediyesi Bayan Voleybol takımı ve konuklar tekne ile boğazda keyifli bir tur attılar. Voleybolu bırakma kararı alan Kübalı oyuncu Yaima Ortiz, açılışa katılarak takım arkadaşlarına destek verdi.
DSC_6562DSC_6728