Son Dakika Haberler

Şükrü Genç,Yerinde dönüşümde son söz vatandaşındır

Şükrü Genç,Yerinde dönüşümde son söz vatandaşındır
Okunma : 139 views Yorum Yap

AdsızSarıyer Mahalle ve Dernek Kooperatifleri’nin düzenlediği toplantıya katılan ve Taahütname imzalayan Başkan Genç’in imzaladığı resmi belgeyi sunuyoruz.

BAŞKAN GENÇ’TEN TAAHHÜT

Sarıyer Belediye Başkanı ve CHP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç, kentsel dönüşümden etkilenen mahallelerde yaşayan vatandaşların yüreğine su serpen taahhütnameyi imzaladı. Sarıyer Mahalle ve Dernek Kooperatifleri’nin düzenlediği toplantıya katılan Başkan Genç, görevde olduğu 5 yıllık sürede vatandaşlarının onayının olmadığı hiçbir projeye imza atmadığını belirtirken, yeniden seçilmesi durumunda da vatandaşının yanında olacağını ifade etti.

Sarıyer’in afet riskli alan olarak belirlenen mahallelerinde yaşayan vatandaşların evlerini kaybetme riskli ile karşı karşıya kalmalarının üzerine kurdukları Sarıyer Mahalle ve Dernek Kooperatifleri, halen bu mahallelerde yaşamakta olan vatandaşların hakkının tam olarak verilmesi, her ölçekte planlama çalışmalarında mahallede kalmalarının esas alınacağına dair taahhütname hazırladı. Taahhütnameyi imzalayarak söz veren Başkan Genç, yerinde dönüşümde son sözün vatandaşın olduğunu belirtirken, “Sarıyerlilerin söz sahibi olmadığı, güvenceye alınmadığı hiçbir planı kabul etmeyecek, imzalamayacağız. Çünkü biz, Sarıyerlinin Sarıyer’de yaşama teminatıyız. 5 yıllık süre içinde çıkarılan yasayla dönüşümün olmayacağını söyledik ve bunun için direndik. Eğer ki direnmeseydik bugün Derbent yoktu. Yeniden seçilmemiz halinde kentsel dönüşümden etkilenen her mahallemizde yaşayan vatandaşlar için direnmeye de devam edeceğime şerefim üzerine söz veriyorum” dedi.

20140327_152020