Son Dakika Haberler

Sümeyye Erdoğan Sarıyer'e Gelin Geliyor

Sümeyye Erdoğan Sarıyer'e Gelin Geliyor
Okunma : 170 views Yorum Yap

Sumeyyeevleniyor
Özel Haber/ Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan kızı Sümeyye Erdoğan ile Özdemir Bayraktar’ın oğlu Selçuk Bayraktar sözlendiler, çok kısa zamanda nişanlanıyorlar.
İki aile arasında gerçekleşen söz kesme sonrası Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Cumartesi akşamı saat 19.00 da Sarıyer- Yenimahallede Bayraktar ailesine iadeyi ziyaret yaptı.
Sarıyer Yenimahalleye gelin geliyor.
Baykar Makina firması sahibi Özdemir Bayraktar’ın oğlu İnsansız hava aracı yapan Baykar şirketinin İHA yazılımcısı Selçuk Bayraktar Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı oluyor.
Akp Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar’ın ağbisinin oğlu olan Selçuk Bayraktar’ın sözlenmesi ile Cumhurbaşkanı Erdoğan ile akraba olacak.
BAYKAR İLK MİLLİ İNSANSIZ HAVA ARACINI ÜRETTİ
Bayraktar Kardeşler “BAYKAR” Şirketi Kale-Baykar Mini İHA ile ilk milli insansız keşif ve istihbarat (haberalma) hava aracını geliştirme unvanına sahip olmuştur. Söz konusu sistemlerden Kara Kuvvetleri Komutanlığı 19 set (76 adet uçak içerir) İHAsistemi alımı için firmayla anlaşmaya varmış ve teslim edilmişti.
Baykar bünyesinde 2007 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine giren ilk İHA unvanına sahip mini sınıfı Bayraktar Mini İHA sistem ve alt sistemleri ile geliştirilmiştir. 2012 yılında Katar Silahlı Kuvvetleri’ne yapılan satış ile Bayraktar Mini İHA yurtdışına ihraç edilmiş ilk milli hava aracı sistemidir. Bayraktar Taktik Sınıfı İHA Sistemi’ne yönelik yürütülen Ar-Ge faaliyetleri sonucunda Baykar Makina 2010 yılında 9. Teknoloji ödülünü kazanmıştır.
Bayraktar Taktik İHA Sistemi, 17 Aralık 2015 tarihinde 2 adet Roketsan MAM-L güdümlü füzesi yüklü şekilde yapılan atış testinde %100 isabet ile hedefleri vurma başarısını göstermiştir.
Sariyer Times