Son Dakika Haberler

Süreyya Cinik Kadın Kolları Başkan Adayı

Süreyya Cinik Kadın Kolları Başkan Adayı
Okunma : 94 views Yorum Yap

sureyyacinik-12
SHP ve CHP Sarıyer’de önemli görevlerde bulunan bulunan eski Millet vekili aday adayı Süreyya Cinik, CHP İstanbul Kadın Kolları başkan adayı olarak kongreye hazırlanıyor.  Süreyya Cinik  4 Ocak Pazartesi Saat 16:00’da CHP İstanbul  İl Başkanlığında basın açıklaması ile adaylığını açıklıyor
 
CHP Kadın Kolları Başkan Adayı Süreyya Cinik’in basın açıklaması
 
Değerli Basın, Cumhuriyet Halk Partisi Değerli Üyeleri;
Haklı olarak, yolsuzluğa, adaletsizliğe, baskıya, sesi en gür çıkan Partimiz, kendi için de de aynı tutumunu sergilemelidir. Ancak Söylemlerimizin eylemlerle örtüşmesi gerekir.
 
Ne yazık ki kadını siyasal alanda ve kamusal alanda dışarıda bırakarak, sadece seçim çalışmalarında sahaya ittik, seçimlerde hedeflediğimiz sonuçları alamadığımız gibi hem içerde hem de dışarıda güven sorunu oluşmuştur.
 
Dünden hazırlanamadığımız bugün, her yeni olgu bizi şimdiden koparıp geçmiş ve gelecek arasında askıda bıraktı.
Bugünü biçimsel demokrasi kalıplarla anlamaya çalıştıkça kavramlarımız eksildi. Yüzde 33 kota’nın taşıma gücüne sığındık, tüm sorunların yüzde 33’le kotarılabileceği yanılgısına düştük. İçselleştiremediğimiz eşitliği, tüzüklerle, genelgelerle bağlamaya, anayasal yollarla çözmeye kalktık.
Dünyayla ilişkilenme biçimlerimiz sarsıldı, adeta yolumuzu kaybettik. Küreselleşme kasırgası altında nasıl bir dünyada yaşadığımızı bilemediğimiz gibi, yaptığımızın kime, nasıl hizmet ettiğini de bilemez hale geldik.
 
Daha da kötüsü, bilgi kirliliği ve algı yönetimleri nedenleriyle, en eğitimlimizden en eğitimsizine kadar ne yapıyor olduğumuzu anlamaktan mahrum olduk. Ülkemizin içinde bulunduğu kaos nedeniyle, sorunlarımızı öteledik. Yönetimde ve temsilde kadın yokluğunun, ülkemize“neler getireceği“ “neler götüreceğinin“ tartışılması gerekmektedir.
Dünya toplumları artık, keskinleşen çizgilerle ÜRETEN-YÖNETENLER ile TÜKETEN-YÖNETİLENLER olarak ayrılacak. Geçmiş yılların başarılı saydığı uygulayıcı, düşünmeyen insan tipi tüketen ve yönetilen olacaktır.
Geleceğin toplumunu yaratmak için; üretken olmak, katılmadığı düşünceye karşı çıkabilmek ve özgürlüğüne sahip çıkabilmektir.
Kongreler eksiklerimizi tamamlama, hataların telafisi ve yeniden yapılanmanın zamanlardır. İl kadın kongresi de Parti politikalarımızın şekillendiği ikinci önemli adımdır.
 
Parti aidiyeti, öngörüsü olan, toplumu anlayan, örgütle omuz omuza, sorun çözücü, halkla iç içe, dinleyen, anlayan, eleştiriye açık bir yönetim anlayışıyla yola çıktık.
Sosyal demokrat parti olarak, Temel anlayışımız, temsilde ve yönetimde adaleti sağlamak, değişen ve dönüşen toplumumuzda kadın statüsünü yükselmek, şiddetten uzak, dürüst politikalar geliştirmektir.
 
En derin saygılarımla…
Süreyya Cinik
İstanbul İl Kadın Kolları Başkan Adayı
 
Süreyya Cinik Kimdir
Süreyya Çinik, 1961 yılında Kars’ta doğdu.Fatih Kız Lisesini bitirdi.Avusturya Goethe Enstütüsü-Ober Stuffe, Marmara Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı,İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi,Halkla İlişkiler Yüksek Lisans(Tez aşaması) 1988 Sosyal Demokrat Halkçı Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nda siyasete başladı.
9 Eylül 1992 Sarıyer CHP’nin Kurucu yönetim kurulu ve seçilmiş ilk ilçe kadın ilçe sekreteri oldu.1994 Sarıyer Belediye Başkan adayı oldu. HP-SHP birleşmesine kadar İlçe örgütlenmeden sorumlu Başkan yardımcılığı ve ilçe Başkanlığı yaptı.1995 yılında 13.sıra Milletvekili adayı,2015 genel seçimleri 2 bölge millet vekili aday adayı, Sarıyer Kars-Ardahan-Iğdır Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanlığı, Kars-Ardahan-Iğdır Sanayici ve İşadamları Derneği (KAISİAD) Kuruyucu Başkanlığı ve görevini beş yıl başarıyla sürdürdü.
Halen İstanbul Sarıyer Kadın Dayanışma ve Çevre Platformu Başkanlığını yürütmektedir.İngilizce ve Almanca biliyor.