Son Dakika Haberler

SURİYE’DE, SOMA’DA, ÇOCUK ANNELER’DE, ZÜBEYDE HANIMDA BENİM ANAM

SURİYE’DE, SOMA’DA, ÇOCUK ANNELER’DE, ZÜBEYDE HANIMDA BENİM ANAM
Okunma : 29 views Yorum Yap

ANAFOTO_1Şükrü Genç, Bugün tv de sabah programına katılmış ve anneler günü olması vesilesi ile tüm annelerin bu mutlu günde fedakarlığından söz etmişti.

ATA BİNENİNDE, ATTAN DÜŞENİNDE ANNELER GÜNÜ

Engeliler için vermiş olduğu büyük mücadeleyi ve yatırımları anlatarak engelli sahibi annelerin çektiği sıkıntıları dile getirmişti, EÇADEM çok büyük proje ve annelerin mutluluğuydu, Engellilerin at sevgisini, atın engelli çocukları hissederek yaklaşımını anlatırken, çocuklar ata biniyor, at onları seviyor, at’ın sevmediği insanları üzerinden attığını da biliyoruz. Açıklaması “siyasi zeka’nın” ince bir ürünüydü. Ata bineninde, attan düşeninde anneler gününü kutlamıştı.

13 NİKAH VE BİNLERCE ANNE MUTLU OLDU

13 Nikah beş bin kişi davetli katıldı.

Gün içinde Yaşar Kemal Kültür Merkezinde 13 nikah kıyan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, burada kıymış olduğu tüm nikahlarda günün anlamı üzerine tüm konuşmalarını Anneler Günü üzerine yaptı.

YÜZLERCE ANNEYE KONSER VERDİ

Sarıyer Belediyesi Zafer Gündoğdu yönetiminde kurmuş oldu 100 kişiden oluşan dev koro anneler günü için özel konser verdi.

makbuleyalkinday_sukrugencİzzet Baysal Huzur Evinde kalmakta olan Türkiye’nin ilk kadın yüksek mimarı Makbule Yalkın Day, Şükrü Genç tarafından özel olarak konsere konuk edildi. “Zaman içinde önemli projelerimizi makbule annemize gösteriyorum, düşüncelerini alıyorum “ diyerek Sarıyer’de bilinmeyen ve unutulan bir çok insanın var olduğunu gösterdi.

kiymetgenc_1Şükrü Genç anneler gününe annesi Kıymet Genç  ile geldi.

Anneler günü pastası için Makbule Yalkın Day, Kıymet Genç ve salondaki en yaşlı anne ve en genç anneyi yanına çağırarak hep birlikte pastayı kestiler.

635668925408608978ÇOCUK ANNELER İSTEMİYORUZ

Şükrü Genç, Türkiye’nin büyük sorunlar yaşadığını, zor şartlarda mücadele verildiğini,” 21 yüzyılda bilgi çağının içerisinde yaşanan ve sadece Türkiye’de değil Dünya’nın her köşesinde bulunan 12-13 yaşındaki çocuk annelere sahip çıktı, bu duruma izin veren, seyirci kalan, ses çıkarmayanlara sitem etti.”

SURİYE’DE, SOMA’DA, ÇOCUK ANNELER’DE, ZÜBEYDE HANIMDA BENİM ANAM

“Suriye’de oğullarını cepheye gönderen analar da benim anam. Şehitlerimizin anaları, eylemlerde vurulan yavruların anaları da benim anam. Soma’da evlatlarını göçük altında kaybetmiş analar da benim anam. Çocuk gelin yapılarak doğum sırasında ölen su gibi kızlarımız da benim anam. Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde anamız da benim anam”

“Nerede zulüm varsa, karşısında duran, nerede acı varsa katlanan anaların sevgisi anlatılabilir mi? İşkencedeki çocuğunun çektiği acıyı ve ıstırabı hisseden analar, engelli yavrusunu kurttan, kuştan koruyan ve gece gündüz başından ayrılmayan ananın sevgisi anlatılabilir mi? Güzel analar, hepinizin Anneler Günü’nü kutluyor, ellerinizden öpüyorum”

BENİM İKİ NİMETİM VAR

Bir yılda üç seçim yaşayan başkan Şükrü Genç seçim süresince bir çok davette türkü söylenmesi istenmiş ve ısrarla yorucu çalışmalar nedeni ile istekleri geri çevirmişti. Anneler günü çok özel bir gündü ve kendi isteği ile türkü söyledi. Neşet Ertaş’ın “Benim İki Nimetim Var” türküsünü söyleyen Başkan Genç; “Benim iki nimetim var, biri anam biri yarim’i ” söylerken kendisini dinleyen başta annesi Kıymet Genç ve salondaki diğer annelerin gözleri yaşardı.

sevgiatalay_23Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay, okuduğu duygusal şiirle annesi ve tüm diğer annelere minnettarlığını ifade etti. Okunan şiir koro tarafından türkü olarak seslendirildi.

Ayrıca etkinliğe misafir olarak gelen TRT Sanatçısı İclal Akkaplan da bir türkü ile annelerin gününü kutladı.

GEZİ ANNELERİ UNUTULMADI

Anneler Günü etkinliğinde Mustafa Kemal Atatürk, Aşık Veysel, Yaşar Kemal ve gezi eylemlerinde hayatını yitiren gençler de unutulmadı.

Ethem Sarısülük, Ali İsmail Korkmaz, Berkin Elvan anneleri de şehit olan çocuklarının birlikte yayınlanmamış resimleri slayt halinde sunularak anıldı.

ANNELER ÇOCUKLARI İLE HALAY ÇEKTİLER

Sarıyer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu muhteşem gösterisinden sonra salonda bulunan anneler ile birlikte Şükrü Genç ile horon teptiler.

KAHVENİN HATIRI

Kahve gençlerden ziyade annelerin günün yorgunluğunu atmak için içtiği en güzel dinlenme ve anıları yaşatacak bir vesileydi. Bir anneye verilebilecek en güzel hediyelerden biri bir fincan kahve olmalıydı ki tüm annelere kahve fincanı ve kahve hediye ettiler.

Anneler günü etkinliğine  CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, , Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcıları Sevgi Atalay, İsmail Erdem, Meclis Üyeleri  Nihal Neruz, Aysın Günen, Salih Akıncı, Hayrettin Dereli, Ekrem Tekçe, Mustafa Balcı, Mustafa Oktay Aksu, Ali Görgülüer, ADD Sarıyer Şube Başkanı Fahrettin Serdaroğlu, Sarıyer Belediyesi Birim Müdürleri, Muhtarlar ve çok sayıda yurttaş katıldı.