Son Dakika Haberler

Taksim Direnişine katıldı görevden alındı.

Taksim Direnişine katıldı görevden alındı.
Okunma : 122 views Yorum Yap

page_eskisehir_direnisGezi direnişi kurbanları Türkiye’nin her tarafında operasyona uğruyor. AKP Hükümeti resimlerden ve kameralardan tespit ederek Devlet memurlarının eylemlere katıldığını tespit ettiklerini işten çıkarıyor. Eskişehir de eyleme katıldığı tespit edilen Eğitim-Sen şube başkanı Ali Paşa Şanlı açığa alındı.
Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde matematik öğretmeni olan Eğitim-Sen Eskişehir Şube Başkanı Ali Paşa Şanlı, Gezi eylemlerine katıldığı gerekçesiyle görevinden açığa alındı. Karara gerekçe olarak, eylemlere katıldığı sebebiyle “hakkında açılan ve devam eden davanın selameti” gösterildi. Şanlı’nın davası için duruşma tarihi bile verilmedi.
Bianet.org‘un haberine göre 26 Haziran’da Eskişehir’deki Gezi eylemleri sırasında gözaltına alınan Ali Paşa Şanlı hakkında “gösteri ve yürüyüş yasasına muhalefet”ten soruşturma açıldı. 6. Sulh Ceza Mahkemesi, Şanlı hakkında denetimli gözetim kararı verdi ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı.
Maaşı kesilecek, yurtdışı yasak 15 Ağustos’ta görevinden alındığı yazısının geldiğini belirten Şanlı, MEB müfettişlerinin ise soruşturmaya 19 Ağustos’ta başlattıklarını vurguladı. Bu karar nedeniyle Şanlı’nın maaşının 3’te 1’i kesilecek. Açığa alınmaya gerekçe gösterilen davanın duruşma tarihi henüz belli değil. Haftada üç gün karakola imza vermeye giden Şanlı’nın yurtdışına çıkışı da yasak.
Eğitim-Sen avukatları görevden açığa alınmanın soruşturmanın gidişatını etkileme söz konusu olduğunda yaşandığını belirtirken Şanlı’nın böyle bir durumda olmadığını ifade etti. Şanlı ise kararı “Kamuoyuna gözdağı verme, baskı kurma amaçlı, siyasi bir tutum” olarak yorumladı.