Son Dakika Haberler

Taraf’a siber saldırı… Aytaç’a gözaltı

Taraf’a siber saldırı… Aytaç’a gözaltı
Okunma : 149 views Yorum Yap

Onder_AytacAKP’nin oy kaybını önlemek için Türkiye’yi seçim öncesinde savaşa sokmanın yollarının arandığı; Türkiye’yi füzeyle vurmak, Süleyman Şah Türbesi’ne saldırmak gibi provokasyonlarının bile dile getirildiği rezalet toplantıya ilişkin kayıtların internete düşmesinin ardından Taraf Gazetesi’nin polis kökenli yazarı Önder Aytaç gözaltına alındı. Taraf Gazetesi’ne de kayıtların sızmasına misilleme olarak siber saldırı düzenlendi.

Polisin bu sabah Taraf Yazarı Önder Aytaç’ın bu sabah Ankara’daki evinde baskın düzenlediği öğrenildi. Edinilen bilgilere göre; gözaltına alınan Aytaç, emniyete götürüldü.

Gülen Cemaati’ne yakın Samanyolu TV’de 26 Mart’ta katıldığı programda soruları yanıtlarken Türkiye’nin, Suriye’ye askeri bir operasyon yapmaya hazırlandığını iddia eden Aytaç’ın bu iddiası nedeniyle, internete düşen kayıtla ilgisi olduğu gerekçesiyle gözaltına alındığı belirtiliyor.

Gazetenin istihbarat kökenli yazarlarından Mehmet Baransu’nun da gözaltına alındığı iddia edildi. Ancak Baransu, Twitter’dan paylaştığı iletiyle bu iddiayı yalanladı.

Taraf Gazetesi’ne saldırı ise gece yaşandı. Kendilerini “Gözcü”diye adlandıran bir siber korsan grubunun yaptığı saldırı sonucu site erişime kapandı. Korsanlar sitenin açılış sayfasına Fethullah Gülen’in beddua ederken çekilmiş bir fotoğrafını koyarak altına şunları yazdı:

“Ülkenin en mahrem konuşmalarını sızdıran Emre Uslu, Mehmet Baransu, Önder Aytaç. Siz Gülen Terör Örgütünün Üyesi ve CIA Ajanlarınız! Taraf Gazetesi’nin kime ait olduğu, sizin amirlerinizin kim olduğu teker teker açıklanacak! Siz Vatana ve Millete İhanet Ettiniz! Bu Millet Sizi Affetmeyecek!”

Saldırının AKP yanlısı bir grup tarafından yapıldığına kesin gözüyle bakılırken bunların kamu görevlisi mi yoksa sivil mi oldukları merak konusu oldu.

Saldırının Taraf’ın sitesine, “Değerli ziyaretçilerimiz sitemizde kısa süreli bir güncelleme yapılmaktadır. Anlayışınız için teşekkür ederiz” mesajı konuldu, bir süre sonra da site yeniden erişime açıldı.