Son Dakika Haberler

TBMM ÖNÜNDE EYLEM CHP MİLLET VEKİLLERİ YARALANDI

TBMM ÖNÜNDE EYLEM CHP MİLLET VEKİLLERİ YARALANDI
Okunma : 104 views Yorum Yap
TBMM ANAYASA GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI

Anayasa görüşmelerinin yapılacağı bugün TBMM önüne gelen sivil toplum kuruluşları eylem gerçekleştirdi ve CHP Millet vekillerinden yaralananlar oldu.

Polis biber gazı ile müdahale etti. CHP Ankara Millet vekili Necati Yılmaz ve bazı millet vekilleri yaralandı.

CHP’li milletvekillerinin de aralarında bulunduğu, STK üyeleri ve avukatlardan oluşan grup, Meclis Dikmen Kapısı önünde anayasa değişiklik teklifine ilişkin görüşmeleri protesto etmek üzere toplanmak isteyince çevik kuvvet ekipleri, gruba biber gazıyla müdahale etti. Müdahale sonucu CHP Ankara milletvekili Necati Yılmaz başta olmak üzere bazı CHP’li vekiller yaralandı.

ANAYASA GÖRÜŞMELERİ BAŞLIYOR

Yıllardır Türkiye’nin gündemini meşgul eden ve son aylarda hareketlenen yeni anayasa tartışmaları için bugün tarihi bir gün. AKP ve MHP üzerinde anlaştığı ve komisyonda 3 maddesi tırpan yiyen yeni Anayasa paketi için görüşmeler Meclis Genel Kurulunda bugün başlıyor. Teklif en az 330 oyla geçerse 2 ya da 23 Nisan’da referandum bekleniyor. En fazla 15 gün sonra paket Meclis’ten çıkarsa Cumhurbaşkanı onayına gidecek. AKP’nin 316 oyu üzerine MHP’den fire olur, 14 eksikle paket kalırsa siyaseti yeni bir gündem bekleyecek. Bu durumda referandum için planlanan tarihte erken seçim gündeme gelebilecek. Kritik gün için CHP de alarma geçmiş durumda.

MECLİS ÖNÜNDE EYLEM

CHP Ankara İl Başkanlığı olmak üzere çok sayıda STK, bugün için Meclis Dikmen Kapısı önünde eylem yapılacağını duyurmuştu.

CHP’Lİ VEKİLLER DESTEĞE GİTTİ

Eylem için CHP Genel Başkan Yardımcıları  Veli Ağbaba ve Yasemin Öney Cankurtaran öncülüğündeki bir grup CHP’li vekil de eyleme katılmak için grup toplantısından çıkarak Meclis kapısına geldi.