Son Dakika Haberler

“Tehlike Çanları Çalıyor” Diyarbakırda Neler Oluyor

“Tehlike Çanları Çalıyor” Diyarbakırda Neler Oluyor
Okunma : 110 views Yorum Yap

flas_1Diyarbakırda olaylar devam ediyor, Aytaç Baran’ın hayatını kaybetmesinin ardından Kahve tarandı ve. 2 kili daha hayatını kaybetti.

İlim Hizmet Yardımlaşma ve Araştırma Derneği (İHYA-DER) Başkanı Aytaç Baran Diyarbakır’daki silahlı saldırıda hayatını kaybetti. Saldırının ardından bir kahveye düzenlenen diğer saldırıda ise 2 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi ağır yaralandı.

AYTAÇ BARAN VURULDU
Diyarbakır’ın Şehitlik semtindeki HÜDA-PAR’a yakınlığı ile bilinen İHYA-DER’in önünde yaşanan tartışma sonrası kan aktı. İHYA-DER üyelerinin bir grupla arasında geçen tartışma kavgaya dönüştü. Yaşanan arbedede İHYA-DER Başkanı Aytaç Baran silahlı saldırıya uğradı. Ağır yaralanan Baran, kaldırıldığı Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

AYNI SEMTTE KAHVEYE SALDIRI 3 ÖLÜ
Olayın ardından silahlı kişiler tarafından aynı semtte bir kahvehaneye silahlı saldırı düzenlendi. Kahvehaneye düzenlenen saldırıda ilk gelen bilgilere göre 2 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi ağır yaralandı.

VALİLİK FARKLI BİR AÇIKLAMA YAPTI
Bu arada Diyarbakır Valiliği, “Aykaç Baran’ın öldürülmesinden sonra çıkan olaylarda 1 kişi daha hayatını kaybetti. Biri polis ikisi gazeteci 3 yaralı var” açıklaması yaptı