Son Dakika Haberler

“Tehlike Çanları Çalıyor” MHP Seçimlerde İlk Kurbanını Verdi

“Tehlike Çanları Çalıyor” MHP Seçimlerde İlk Kurbanını Verdi
Okunma : 119 views Yorum Yap

mhp_saldiri2014 yerel seçimlerini ilk cinayeti işlendi.

BAŞKA İŞLER Mİ?  TEZGAHLANIYOR

Gerilim siyaseti ülkede farklı kaos ortamı yaratmasına sebep oluyor. AKP Hükümeti Rüşvet ve Yolsuzlukla karşı karşıya olması  siyasetin gerilmesine neden oluyor.

Bugün Esenyurt’da MHP seçim bürosuna yapılan saldırı yerel seçimlerde kaynayan kazanın, cadı avına dönüşmesine yol açacak, Önümüzdeki günlerde “tehlike çanları çalmaya başlayacak”

MHP Esenyurt Seçim İrtibat Bürosu’na bir grup tarafından silahlı saldırı düz

MHP İLK KURBANINI VERDİ

enlendi. Saldırıda 7 kişi yaralandı. Yaralılardan, partinin basın danışmanı Cengiz Akyıldız, kaldırıldığı  Esenyurt Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

Edinilen bilgilere göre, olay Esenyurt’ta bulunan MHP Seçim İrtibat Bürosuaçılışında yaşandı. Seçim İrtibat Bürosu önünde bekleyen MHP’liler ile karşıt görüşlü bir grup arasında tartışma çıktı. Yaşanan gerginliğin büyümesiyle karşıt görüşlü grup, MHP’lilere silah, bıçak ve sopalarla saldırdı.

Yaralılar, Esenyurt Devlet Hastanesi ve çevre hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. Esenyurt Devlet Hastanesi’nde durum kritik olan yaralılardan biri ambulansla başka bir hastaneye nakledilmek istendi. Bu sırada MHP’li grup yaralıyı görmek için ambulansa akın etti. Yaşanan kargaşada yaralı için hayati önem taşıyan yaşam ünitesinin bir kablosunun çıktığı iddia edildi. Bir terslik olduğunu fark eden sağlık görevlileri, yaralıya ambulans içinde kalp masajı yaptı. Yaralı, daha sonra tekrar hastaneye sokuldu. Öfkeli MHP’li grup, ambulansın engellediği gerekçesiyle bazı araç sürücülerine de tepki gösterdi.

ADAN: “CENGİZ AKYILDIZ KALBİNDEN VURULDU”

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul milletvekili Celal Adan yaptığı açıklamada “Orada PKK’lılar var. Seçim irtibat bürosu açılırken tahrikler oluyor. Elleri silahlı, taşlı, bıçaklı bir grup. Sonra gelip ateş açıyorlar. Cengiz Akyıldız kalbinin üstünden tek kurşunla vuruluyor. Durumu çok ağır“ ifadelerini kullanmıştı.

Açıklamadan kısa bir süre sonra Cengiz Akyıldız’ın hayatını kaybettiği bildirildi.