Son Dakika Haberler

TERÖRE KARŞI MÜCADELE EDECEĞİZ

TERÖRE KARŞI MÜCADELE EDECEĞİZ
Okunma : 116 views Yorum Yap

 

CHP İstanbul İl Örgütü, İl Başkanı Cemal Canpolat öncülüğünde CHP Beşiktaş İlçe Başkanlığı’nın önünde toplanan CHP Sarıyer, Eyüp, Şişli, ilçe Başkanlıkları Vodafone Arena Stadı’nın çevresinde gerçekleşen patlamaların olduğu bölgeye yürüyerek karanfil bıraktı.
Beşiktaş’taki terör saldırısını protesto etmek ve şehitleri anmak üzere CHP Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Beşiktaş Belediye başkanı Murat Hazinedar, Avcılar belediye Başkanı Handan Toprak ve Milet vekili Tuncay Özkan, Ali Şeker, Hilmi Yarıcı, PM Üyesi Yasemin Cankurtaran, Eski CHP Millet Vekili Umut Oran, Berhan Şimşek ve meclis üyeleri olay yerine yürüyerek gittiler,
Beşiktaş İlçe Başkanlığı önünde buluşan CHP’lilerin olay yerine yürüyerek geldiği sırada CHP Beyoğlu İlçe Başkanlığı’nın aracı da patlamanın olduğu noktadan geçiyordu.
CHP Beyoğlu İlçe başkanlığının anons aracı kendini bilmez bazı kişiler tarafından tekmelendi ve yumruklandı. CHP’liler ile bu grup arasında kısa süren gerginliği güvenlik güçleri ayırdı.
CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat basın açıklamasında : Bizi, ülkemizi terörle birlikte yaşamaya zorlayanlar bilsinler ki terörle birlikte yaşamayacağız. Her türlü terörü kınıyoruz. Ülkemizle, devletimizle birlikte olduğumuzu; Cumhuriyet Halk Partisi olarak terörle ilgili iktidarın yapacağı bütün çalışmaların yanında olduğumuzu bilmenizi özellikle istiyorum. Teröre karşı mücadele edeceğiz” diye konuştu.