Son Dakika Haberler

TKB Sarıyer Şube Başkanlığına Hülya Demir seçildi

TKB Sarıyer Şube Başkanlığına Hülya Demir seçildi
Okunma : 153 views Yorum Yap

2A(22)Kadınların siyasal haklarını elde etmesi ve sosyal yaşama katılmasının aktif olarak sağlanması amacıyla 1924 yılında kurulan ve o günden buyana önemli kazanımlar elde edilmesini sağlayan Türk Kadınlar Birliği Sarıyer Şube Başkanlığı’na Hülya Demir seçildi.

Belediye Başkanı Şükrü Genç’in 2009 yerel seçimini kazandığı dönemde CHP Sarıyer İlçe Kadın Kolları Başkanı olan ve seçimin kazanılmasına arkadaşlarıyla birlikte büyük katkı sağlayan Hülya Demir, TKB’nin Sarıyerliler Derneği’nde yapılan kongresinde tek aday gösterilerek başkanlığa getirildi. Yönetim Kurulu Üyeliğine ise Bilge Karaduman, Muhteşem Doratlı, Verda Erdem ile Nebat Tezel getirildi.

DEMİR: ATATÜRK VE ARKADAŞLARINA ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUZ

Hülya Demir kongrede yaptığı konuşmada, gazeteci-yazar Yılmaz Özdil’in “Al sana Osmanlı’ başlıklı köşe yazısını okuyarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğu dönemde, ülkenin içinde bulunduğu zor koşulları anlattı. Demir, “Ülkemizi o günlerden bu günlere taşıyan, devrim yolunu aşan ve başaran Mustafa Kemal Atatürk’e ve silah arkadaşlarına şükranlarımızı sunuyoruz Onları saygı ve minnetle anıyoruz. Başta ekonomik sorunlar olmak üzere, hem evde hem işte çalışan, hem anne hem eş olmayı başarmak için elinden geleni yapan kadınların yanında olmak en birinci amacımız olacaktır” dedi.

sariyerkent.com/Tuncay Dağlı