Son Dakika Haberler

TÜRK HALKI NOBEL BARIŞ ÖDÜLÜ’NE ADAY GÖSTERİLİYOR…

TÜRK HALKI NOBEL BARIŞ ÖDÜLÜ’NE ADAY GÖSTERİLİYOR…
Okunma : 7 views Yorum Yap

image15 Temmuz 2016 akşamı başlatılan askeri cuntanın şiddet gösterisine maruz kalan Türk Halkı, canı pahasına karşı koyarak demokrasiyi korudu. Bu nedenle İstanbul Aydın Üniversitesi kahraman Türk Halkını 2016 Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterme kararı aldı…
Türk Halkı, 15 Temmuz 2016 akşamı girişilen bir grup cuntacı askerin kalkışma ve darbe teşebbüsü içinde yoğun bir şiddet gösterisine maruz kaldı.
Halk üzerine sıkılan mermiler, uçaklardan atılan bombalar ve tanklar karşısında korkusuzca durdu.
Türk halkı, temel hak ve hürriyetlerini kesintiye uğratacak bir cuntanın kurmayı planladığı rejimi canı pahasına reddetti. Her yaş ve sınıftan 246 vatan evladı yaşamını yitirdi.
Her kesim ve siyasal görüşten vatandaşa yönelen şiddet tehdidine karşı demokrasiyi bedeni ile koruyan Türk halkı, bir gün içinde darbecilerin kendisine yönelttikleri tank, tüfek ve bilumum şiddet araçlarından sokaklarını da temizledi.
Yurdun dört bir yanındaki meydanlarda ‘demokrasi nöbetleri’ tutulmaya başlandı.
Halkımız darbecilere direnirken canlarını veren kahramanların her akşam minnetle anıyor.
Yasadışı grupların askeri darbe girişimlerine özgürlükleri, hakları, çocukları ve gelecekleri için karşı duran Türk halkı, barışçıl direnişiyle “Bir Daha Asla” diye haykırarak sadece 15 Temmuz 2016 akşamında yürürlüğe konulan hain darbe planlarını bozmadı; Türkiye’nin demokrasiye bağlılığını da kuvvetle dile getirdi.
Temel insan hak ve özgürlüklerinin kısıtlanmasına asla razı olmadığını da gösteren Türk halkı, siyasal yaşamımızda yeni bir sayfa açtı.
O akşam Türk halkı, demokratik kurumlar ile demokratik seçimler neticesinde işbaşına gelmiş seçilmiş hükümete ve Cumhurbaşkanı’na yönelik silahlı saldırı niyetine sahip demokrasi düşmanlarının şiddet gösterilerine karşı bedenini çekinmeden siper ederek barışı koruyacağını bütün dünyaya gösterdi.
Türk Halkı, 15 Temmuz 2016 yılında tüfekleri, uçakları, tankları ve diğer şiddet araçları ile sokaklarını işgale gelen askeri cunta heveslilerine “Silahlarınızı Bırakın” diye haykırdı.
Bu halk, temel hak ve özgürlüklerini korumak ve barışı yeniden tesis etmek üzere harekete geçtiğini tüm dünyaya gösterdi.
Nobel Barış ödülüne hak kazanmış birçok saygın şahsiyetin giriştikleri ve uluslararası kamuoyunun takdirine şayan bulunan bireysel mücadeleleri, Türk Halkı, bizzat kendi içinden çıkan isimsiz kahramanlar yoluyla yekvücut olarak gerçekleştirdi.
Bu nedenle bu destansı hareketin kahraman halkı, İstanbul Aydın Üniversitesi tarafından 2017 yılı Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterilecektir.