Son Dakika Haberler

Türk Kadınlar Birliği Sarıyer’de

Türk Kadınlar Birliği Sarıyer’de
Okunma : 100 views Yorum Yap

tkb_111Açılışa Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP İstanbul Milletvekili Haluk Eyidoğan, Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, Sarıyer Belediyesi meclis üyeleri Veysel Yeşil, Ali Görgülüer, Nadir Günday, Mustafa Balcı, MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç ve CHP 2. bölge milletvekili aday adaylarından Necati Yıldırım, Hüseyin Şahin, Sürreya Çinik ve Hülya Güntaş, Betül İstanbullu ve Güner Şahin katıldı.

Açılış öncesi TKB Sarıyer Şube Başkanı Hülya Demir gazetemize Türk Kadınlar Birliği hakkında bilgi verdi.

Demir “1923 yılında kurulan derneğimizin Kıbrıs ve Türkiye genelinde birçok şubesi var. Şubemiz İstanbul’daki on ikinci şube olup İstanbul il genel başkanlığımız Beşiktaş’tadır. Kuruluş amacımız Türkiye’deki sosyal ve siyasal alanda kadının hakkını korumak.  Sarıyer’de birçok eksiğimiz var mesela kadın sığınma evlerimiz yok Sarıyer’de kadına özel hiçbir alternatif yok. Biz kurum olarak bunları yaratmaya çalışacağız. İlk önce belediye başkanımız ve kaymakam beyden isteyeceğimiz ilk şey bir kadın sığınma evi bunun yanı sıra tabii ki şu an projelerimiz çok fazla ama projelerimizi tek tek hayata geçirmenin en doğrusu olacağını düşünüyorum”  dedi.

“Gücümüzün farkındayız”

Hülya Demir açılışta yaptığı konuşmasında “Arkadaşlar bugün burada 1923’ten beri varlığını sürdüren ve kamu yararına dernekler statüsünde saygın bir yere sahip olan Türk Kadınlar Birliği’nin Sarıyer şubesinin açılışını gerçekleştirmek için toplandık.  İçinde bulunduğumuz olumsuz koşulların yarattığı bu karamsar ortamda mutsuz, olumsuz hatta geleceğinden endişe eden bir topluma dönüşmekteyiz işte biz bugün burada toplanarak herkesi yepyeni umutları yeşertmek toplumun bir yarasına parmak basmak gibi bir dizi görevi üstlenmeye hazır olduğumuzun mesajını vermek üzere toplandık. Biz sorunların değil çözümlerin toplumu almak için bir araya gelmiş vatanseveriz birlik beraberlik içinde sırt sırta vererek çözümler üretmek için elimizi taşın altına koymaya kararlıyız. Biz güçlüyüz, gücümüzün farkındayız buna herkesin fark etmesini sağlayacağız. Türkiye’nin geleceğine ışık tutmak için yola çıktık arkadaşlar eğer sizde bende varım diyorsanız uzatın elinizi aydınlık yarınlara birlikte yürüyelim yanımızda olan herkese şimdiden çok ama çok teşekkür ediyoruz. Yolumuz açık olsun diyoruz biz bundan sonra buradayız ve sizleri bekliyoruz” diye konuştu.

“Acilen sokağa çıkmamız lazım”

Hülya Demir’den sonra konuşma yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç “Sakın bir yere gitmeyin hepinize Türkiye’nin çok ihtiyacı var. Hanımefendiler dernekler sadece adresler belirlensin diye olması gereken yerler ama sokaklarda insanlar bizi bekliyor, acilen sokağa çıkmamız lazım. Ben başta Hülya başkan olmak üzere tüm yönetici arkadaşlara hayırlı uğurlu olsun diyorum ve onların bu işin önderliğini yapmaları halinde Türkiye Cumhuriyeti’nin geri dönüşü sağlanmış olacak. Arkadaşlar gerçekten acı bir durumla karşı karşıyayız bu durumu geçmenin tek yolu  var bu da kadınlarımız. Kadınların dernek altında toplanması değil sokaklarda olması, sizler sokakta olduğunuz sürece bu işi çok rahatça kurtarırız diye düşünüyorum. Milletvekili aday adayı arkadaşlarımıza başarılar diliyorum, derneğimiz tekrar ülkemize ve Sarıyer’e hayırlı olmasını dilerim” diyerek sözlerini tamamladı.

Haber: Başak Karataş

Foto :Başak Karataş- Tuncay Dağlı