Son Dakika Haberler

TÜRKİYE’DE İNSANLAR ADALETTEN KORKMUYOR

TÜRKİYE’DE İNSANLAR ADALETTEN KORKMUYOR
Okunma : 109 views Yorum Yap

Metroeylem
CHP Sarıyer ilçe örgütü, Gençlik kolları ve kadın kolları, Mersin’in Tarsus ilçesinde geçen yıl öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan ve şiddet gören kadınlar için Metro istasyonunda  eylem gerçekleştirdi.
Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Sarıyer Belediye Başkan yardımcısı İsmail Erdem ve vatandaşlar eyleme destek verdiler.
 
TÜRKİYE’DE İNSANLAR ADALETTEN KORKMUYOR
CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Türkiye’de taciz, tecavüz ve şiddetin her geçen gün arttığını belirterek, Ülkemizde nerede ise tecavüzcüyü haklı çıkaracak mahkeme kararları alınıyor. Hükümet yasalarda değişikliğe gidemiyor, “Bu ülkede kadın bedeni git gide değersizleşiyor. Hepimizin ahlaktan, edepten, hayadan atıp tuttuğu bu toplumda sürekli tecavüz suçu işleniyor, ardından kadınlar öldürülüyor. Bazıları kendisine tecavüz eden akrabasıyla zorla evlendiriliyor ya da Özgecan gibi birileri hiç tanımadığı adamların anlık zevklerine direndiği için hayatından oluyor. Türkiye’de taciz, tecavüz ve şiddet her geçen gün artıyor. Suçlular hak ettiği cezaları almadığı için suça eğilimli insanlar herhangi bir korkuya kapılmıyor. Türkiye’de insanlar adaletten korkmuyor” dedi.
Tacize ve tecavüz son, Görmezden gelme. Utanıyoruz, Özgecan’ın çığlığını duydunuz mu. Dövizleri taşıyarak eylem gerçekleştirdiler, Eyleme metro’da bulunan vatandaşlar da destek verdi.
ozgecan-1 (1) ozgecan-1 (2) ozgecan-1 (3)